لباس جنجالی ملانیا ترامپ در عرض یک ساعت نایاب شد

لباس جنجالی ملانیا ترامپ در عرض یک ساعت نایاب شد

ملانیا ترامپ اسلوونیایی، مدل سابق و همسر سوم «دونالد ترامپ» نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه در انتخابات پیش روی آمریکا، به ندرت در مقابل دوربین ها ظاهر می شود، اما این بار به دلیل حضور جنجالی همسرش در انتخابات که بسیاری آن را در ابتدا یک شوخی تصور می کردند، تمام دوربین ها بر زندگی و رفتار و گفتار بانوی نه چندان احتمالی آینده کاخ سفید متمرکز شده است.
سخنرانی ملانیا ترامپ در همایش ملی جمهوری خواهان در دوشنبه شب گذشته باعث شد حواشی این خانواده جنجال دوست به نهایت برسد. این طور که پیداست خانم ترامپ بخش هایی از سخنرانی خود را از سخنرانی «میشل اوباما» در گردهمایی حزب دموکرات در سال ۲۰۰۸ کپی کرده بود و از این طریق تا ماه ها خوراک برنامه های کمدی تلویزیون آمریکا را تامین کرد که یکی از اولین نمونه های آن را دو شب پیش «لورا بنانتی» در برنامه «استیون کولبرت» با شکل و شمایلی شبیه به ملانیا ترامپ به اجرا گذاشت.

لباس جنجالی که در یک ساعت نایاب شد
اما گردهمایی جمهوری خواهان علاوه بر سخنرانی جنجالی، اتفاقات مهمتری هم داشت که به حال و هوای مطالب سایت مدآنلاین هم نزدیک تر است؛ لباس زیبای خانم ترامپ از دیگر حواشی این مراسم بود که بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و با تحسین و تشویق منتقدین حوزه مد و لباس و البته انتقاد تحلیلگران سیاسی اقتصادی همراه بود.
خلاف بسیاری از بانوی اول های کاخ سفید که معمولاً پیش و پس از انتخاب به این سمت سعی می کنند برندهای وطنی را برای حضور در مجامع عمومی انتخاب کنند، ملانیا ترامپ برای مراسم جمهوری خواهان لباس سفید زیبای «رکساندا ایلینسیچ» طراح صربستانی تبار ساکن انگلستان را انتخاب کرده بود. دلایلی وجود دارد که بانوی اولی چون «میشل اوباما» که خود قوانین مد و لباس بانوان اول را به اندازه کافی شکسته است، بیشتر لباس های طراحان آمریکایی را بر تن می کند. پوشیدن لباس طراحان غیر وطنی باعث می شود که پیام ها در ارتباط با تجدید اقتصاد آمریکا و حمایت از صنایع داخلی زیر سوال برود.

در همان ابتدا، بسیاری در توئیتر، کمپین هایی برای اعتراض به این موضوع – پوشیدن لباس طراح غیر آمریکایی در یک گردهمایی تمام آمریکایی – به راه انداختند که البته به دلیل رسوایی سخنرانی خانم ترامپ کمتر مورد توجه قرار گرفت. در حالی که استایل لباس انتخابی ملانیا بسیار مناسب و در شأن مراسم بود، اما انتخاب طراح غیر آمریکایی کمی تعجب آور بود. ملانیا ترامپ این لباس را یک ساعت پیش از برگزاری گردهمایی از وب سایت خرید محصولات لوکس «نت ا پورتر» خریداری کرده است و نمونه مشابه این لباس به دلیل استقبال گسترده و جنجال های مربوط به آن هم اکنون در سایت نایاب شده است و تنها مدل هایی مشابه با رنگ های صورتی و مشکی قابل خریداری است. قیمت نمونه اصلی لباس خانم ترامپ ۲۱۹۰ دلار است

تحلیل استایل پوشش ملانیا ترامپ
لباس ملانیا ترامپ در گردهمایی جمهوری خواهان به رنگ سفید و از جنس ابریشم و کتان با آستین های ناقوسی شکل در ترکیب با کفش های پاشنه بلند «کریستین لوبوتان» یک گزینه بسیار زیبا و مناسب برای یک عروس مدرن تعریف می شود و تعادل و توازنی کاملا شیک و زیباست. در نگاه اول تصور می شود که خانم ترامپ در انتخاب لباس حتما از راهنمایی چندین استایلیست کمک گرفته است، اما سخنگوی او به شبکه تلویزیونی «E!» گفته است: «خانم ترامپ استایلیست ندارد و چون سلیقه خوبی دارد اگر لباسی را دوست داشته باشد آن را خریداری می کند».

ملانیا ترامپ در رابطه با استایل خود می گوید: «من گرایش های دنیای مد را دنبال نمی کنم و در انتخاب لباس به ندای درونی خودم گوش می دهم و آنچه را که می پسندم برای موقعیت مناسب آن انتخاب می کنم». استایل فعلی ملانیا ترامپ به عقیده بسیاری از صاحب نظران این حوزه بسیار حساب شده است. استفاده از لباس «شیفت» –لباسی که از جزئیات بی بهره و معمولا فاقد آستین است، این نوع لباس ها معمولا با دامن «A» شکل همراه است، آدری هپبورن و ژاکلین کندی این نوع لباس را در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی  – که بسیار استایل «کلر آندروود» شخصیت سریال تلویزیونی «خانه پوشالی»-درام سیاسی شبکه نتفلیکس که در رابطه با رقابت های انتخاباتی آمریکا است- را تداعی می کند در بسیاری از موقعیت ها، استفاده از کمربند، پالت رنگ های خنثی، رنگ های اصلی میهن پرستانه-مرتبط با رنگ های پرچم ایالات متحده – مانند لباس قرمزی که در گردهمایی «آیوا» بر تن داشت همگی نشان می دهد که او نیز خود را به طور جدی برای حضور در رقابت های انتخاباتی به همراه همسرش آماده کرده است. «شولدر روب» یا هنر ایجاد تعادل کت یا پالتو بر روی شانه ها بدون ایجاد مشکل در آراستگی ظاهر که او پس از معرفی «دونالد ترامپ» در آیوا انجام داد تنها به خیاطی هنرمندانه لباس مرتبط نیست و نشان می دهد که او در انتخاب استایل لباس یک حرفه ای است. انتخاب رنگ بندی هماهنگ و مناسب نشان می دهد که او بانویی منظم و سازمان یافته است که همه چیز حتی کفش هایش را هم بر اساس رنگ بندی مناسب انتخاب می کند. آرایش موهای او نیز همیشه مکمل ظاهر برازنده او بوده است.

071916-melania-trump-lead

آیا انتخاب لباس هم مثل سخنرانی کپی برداری بود
کیت میدلتون دوشس کمبریج و سامانتا کامرون همسر نخست وزیر سابق انگلستان از شیک پوش ترین زنان انگلستان محسوب می شوند به همین دلیل تعجبی هم ندارد که ملانیا ترامپ کمی از استایل آنها ایده بگیرد. با انتخاب لباس برند «رکساندا» در گردهمایی جمهوری خواهان و رسوایی سخنرانی تقلید شده از میشل اوباما حالا انتخاب برند رکساندا توسط ملانیا ترامپ نیز نوعی کپی برداری تفسیر شده است. در میان بانوان سیاسی یا مرتبط با سیاست بدون شک «سامانتا کامرون » طرفدار واقعی لباس های این طراح صربستانی است و حتی در روز خداحافظی با خانه شماره ۱۰«داونینگ استریت» به عنوان بانوی نخست وزیر انگلستان نیز لباس زیبای این طراح را بر تن کرده بود. لباس های رنگارنگ «رکساندا» مورد علاقه دوشس کمبریج هم هست و کیت میدلتون برای چندمین بار لباس زرد و سفید این طراح را این بار در مسابقات تنیس ویمبلدون به تن کرده بود. از مشتریان و علاقه مندان آمریکایی این طراح هم باید به «میشل اوباما» اشاره کرد که سال گذشته در روز آخر سفر به کامبوج لباس رنگارنگ این طراح را بر تن داشت.

کپی برداری از سخنرانی میشل اوباما از سوی ملانیا یک خطای کاملاً فاحش و بزرگ محسوب می شود و برای کسی که به احتمال بسیار ضعیف می تواند بانوی اول آینده ایالات متحده باشد فراموش نشدنی است. انتخاب طراح غیر آمریکایی نیز یک گاف و نشان دهنده عدم تجربه در محافل و موقعیت های سیاسی است. اما از نظر کپی برداری در انتخاب لباس خیلی نمی توان به ملانیا خرده گرفت، زیرا خانم رکساندا ایلینسیچ طراح صربستانی با ملانیا ترامپ اسلوونیایی از نظر سرزمین مادری که یوگسلاوی سابق باشد مشترک هستند و موفقیت هر دو در دنیای مد یکی در طراحی و دیگری در مدلینگ باعث نزدیکی بیشتر این دو می شود. شاید بتوان گفت که ملانیا ترامپ این بار رویای آمریکایی خود را با سرزمین مادری قسمت کرده بود و خیلی هوای جمهوری خواهان نه چندان خوشحال از نامزدی ترامپ را نداشت.

منبع: مدآنلاین

بازدید کلی 558 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.