منابع الهام‌بخش عجیب نویسندگان مشهور / از بوی سیب فاسد تا آویزان شدن از پا!

منابع الهام‌بخش عجیب نویسندگان مشهور / از بوی سیب فاسد تا آویزان شدن از پا!

شاید فکر کنید وقتی نویسنده ای تصمیم به نوشتن می گیرد، بلافاصله وارد اتاقش می شود، پشت میز تحریر می نشیند و در سکوتی کامل به فکر فرو می رود و شروع به نوشتن می کند. اما واقعیت این است که نوشتن برای نویسنده ها آداب خاصی ندارد و ممکن است هر چیزی برایشان الهام بخش باشد و بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی، شروع به نوشتن کنند. به گزارش خراسان، این موضوع را رمان های جناییِ جان گریشام، نویسنده مشهور آمریکایی که گفته است برای نوشتن داستان هایش از آگهی های ترحیم روزنامه نیویورک تایمز الهام می گیرد، تایید می کند. در ادامه به چند نمونه از منابع عجیب و غریب الهام نویسندگان بزرگ جهان اشاره می کنیم.

خستگی؛ الهام بخشِ کافکا

فرانتس کافکا، یکی از بزرگ ترین نویسندگان آلمانی قرن بیستم که “مسخ” معروف ترین اثر اوست، برای این که ایده های خلاقانه ای برای نوشتن پیدا کند، خود را بی نهایت خسته می کرد، بدون هیچ استراحتی. نوشتن او بعد از اتمام کار روزانه ا ش شروع می شد تا صبح و این گونه به سوژه های جدید نوشتن دست پیدا می کرد.

شیلر و بوی سیب فاسد

فردریش شیلر، نمایش نامه نویس آلمانی که بسیاری از نمایش  نامه هایش  قطعات استانداردی برای تئاتر هستند، منبع الهام عجیبی داشت. او به بوی سیب فاسد علاقه مند بود و برای همین، همیشه چند سیب را داخل کشوی میز کارش می گذاشت تا بپوسند و او از این بو الهام بگیرد!

منبع خطرناک آگاتا کریستی

آگاتا کریستی، نویسنده معروفِ جنایی و خالق “خانم مارپل” و “هرکول پوآرو” برای نوشتن رمان های جنایی اش باید در حالی که در وان حمام دراز می کشید، عکس هایی از صحنه های قتل را تماشا می کرد تا بتواند بنویسد. کریستی به بوی سیب هم علاقه داشت و آن را الهام بخش می دانست.

آویزان شدن دن براون

دن براون، نویسنده آمریکایی ژانر پرهیجان که با کتاب جنجالی “رمز داوینچی” به شهرت رسید، معتقد است برای خلاص شدن از بحران ایده و الهام، باید برای دقایقی از پا آویزان شود. به گفته براون، این کار موجب برگشتن آرامش و تمرکز می شود و می تواند نوشتن را از سر بگیرد.

منبع: iranart.ir

بازدید کلی 10 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.