چرا اسپیلبرگ با حضور فیلم‌های «نتفلیکس» در اسکار مخالفت می‌کند؟

چرا اسپیلبرگ با حضور فیلم‌های «نتفلیکس» در اسکار مخالفت می‌کند؟

استیون اسپیلبرگ در پی حضور فیلم های شرکت نتفلیکس در اسکار، نگرانی خود را اعلام کرد.
استیون اسپیلبرگ کارگردانی که در اعتراض و مخالفت با حضور فیلم های شرکت نتفلیکس نامی آشنا محسوب می شود، در جلسه بعدی مدیران آکادمی در رابطه با این مشکل و برابر بودن فیلم های سینمایی و فیلم های شبکه های سیال در آکادمی اسکار سخن خواهد گفت.

اسپیلبرگ به عنوان یکی از روسای آکادمی در بخش کارگردانی اعلام کرد که از اعمال تغییرات در قوانین اسکار حمایت و استقبال خواهد کرد تا دیگر محصولات نتفلیکس در اسکار شرکت نکنند.

وی تفاوت زیادی را بین فیلم های شبکه های سیال مثل نتفلیکس و فیلم هایی که در سینما اکران می شوند، قائل است. او همچنین می گوید زمانی که برای سخنرانی روی صحنه مراسم مدیران اسکار می رود، دیگران نیز در تایید سخنان وی از او حمایت کنند.

او در گذشته نیز اعلام کرده که فیلم های شرکت نتفلیکس باید تنها در جشنواره امی شرکت کنند، نه در مراسم بزرگی مثل اسکار. این کارگردان معتقد است که در رابطه با این موضع باید قانون خاصی در نظر گرفته شود که از نامزد شدن این فیلم ها جلوگیری کند.

اسپیلبرگ همچنین می گوید زمانی که شما یک فیلم تلویزیونی می سازید، این فیلم متعلق به تلویزیون هم خواهد بود و قطعا اگر فیلم خوبی باشد، مستحق جایزه امی است نه اسکار. نمی توانم باور کنم که فیلم هایی که تنها در چند سینما برای کمتر از یک هفته پخش می شوند، کیفیت لازم را برای حضور در اسکار داشته باشند.

منبع: yjc.ir

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.