«متری شیش و نیم» تنها گزینه قطعی اکران نوروز ۹۸ است

«متری شیش و نیم» تنها گزینه قطعی اکران نوروز ۹۸ است

در حالی که این روزها سازندگان چند فیلم سینمایی حضور آثار خود در اکران نوروز ۹۸ را اعلام می کنند، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش می گوید تنها گزینه قطعی نوروز امسال «متری شیش و نیم» است. دومین فیلم سعید روستایی از جشنواره فجر امسال سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت کرد.

این درحالی ست که ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پیش از آغاز این رویداد سینمایی تاکید کرد که فیلم های حاضر در جشنواره اولویت اصلی برای اکران نوروزی هستند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش با تاکید بر اینکه فیلم منتخب جشنواره فیلم فجر از نگاه مردم تنها گزینه قطعی اکران نوروزی است، در این باره گفت: «فیلم منتخب مردم در جشنواره فیلم فجر همه ساله گزینه اصلی اکران نوروزی است و امسال هم از این قاعده مستثنی نیست و این یکی از حسن هایی است که فیلم منتخب مردم دارد. قطع به یقین شورا چیدمان فیلم ها را بر اساس ژانرها تقسیم بندی می کند تا تنوع آثار باعث شود که مخاطبان دست بازی برای انتخاب داشته باشند.»

او با اشاره به تاثیر اکران نوروزی بر وضعیت سالانه سینمای ایران، توضیح داد: «نقشه راه ما برای نوروز همیشه تاثیرگذار بوده است زیرا اگر با یک جدول بندی مناسب حرکت کنیم خروجی گیشه بر صنعت سینمای کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود زیرا این دو موضوع با هم ارتباط دارند و باعث رونق صنعت سینما و جذب مخاطبان بیشتر در آینده می شوند. اکران نوروزی نیز از گیشه قابل قبولی برخوردار است.»

در روزهای گذشته بهرام توکلی کارگردان «غلامرضا تختی» در اینستاگرام اعلام کرد که اکران فیلمش در نوروز قطعی شده و محمود رضوی تهیه کننده «ماجرای نیمروز: رد خون» هم مشابه همین ادعا را مطرح کرده است.

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 22 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.