رسوایی اخلاقی کارگردان «لوک»، «اما تامپسون» را فراری داد!

رسوایی اخلاقی کارگردان «لوک»، «اما تامپسون» را فراری داد!

اما تامپسون بازیگر سرشناس انگلیسی از صداپیشگی در انیمیشن «لوک» انصراف داد چرا که نمی خواست با جان لستر که متهم به آزار جنسی است، همکاری کند.
بازیگر محبوب سینمای بریتانیا پس از این که متوجه شد جان لستر به کمپانی «اسکای دنس انیمیشن» پیوسته، از ایفای نقش در فیلم «لوک» خودداری کرد. کمپانی «اسکای دنس انیمیشن» و خود تامپسون هیچ صحبتی در این باره نکرده اند، اما او به آرامی از فیلم جدا شده است.
لستر که یکی از تاثیرگذارترین انیماتورهای کمپانی «دیزنی» بود، چندی پیش به دلیل بدرفتاری جنسی از این کمپانی کنار گذاشته شد. او به دلیل شیوه ناشایست خود در رفتار با زنان و با وجود عذرخواهی از دیزنی کنار گذاشته شد. بسیاری از اعضای جامعه انیمیشن از دیزنی درخواست کرده اند که با وجود موفقیت های حرفه ای وی او را کنار بگذارد.
جان لستر سپس در کمپانی «اسکای دنس» به کار گرفته شد و آن زمان مدیرعامل این کمپانی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد به شخصه تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده که او بی گناه بوده است.
خروج تامپسون از این پروژه نخستین مقاومت یک چهره سرشناس از کار کردن با لستر است. «لوک» درباره دو نیروی مخالف است که کنترل سرنوشت را در اختیار دارند که یکی «لوک خوب» و یکی «لوک بد» است. الساندرو کارلونی کارگردانی این فیلم را برای اکران در سال ۲۰۲۱ برعهده دارد.
لَسِتِر سال ۱۹۸۴ به پیکسار پیوست و از پیشگامان استفاده از انیمیشن کامپیوتری بود. او کارگردانی مجموعه «داستان اسباب بازی ها»  از سال ۱۹۹۵ را انجام داد و هدایت این کمپانی را در زمان ساخت تعدادی از به یادماندنی ترین فیلم هایش بر عهده داشت.
وقتی پیکسار در سال ۲۰۰۶ به دیزنی فروخته شد، او هدایت کل عملیات های انیمیشن سازی این مجموعه را بر عهده گرفت.

منبع: مهر

بازدید کلی 30 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.