دی‌کاپریو و تام کروز سر از تلویزیون درآوردند

دی‌کاپریو و تام کروز سر از تلویزیون درآوردند

از شواهد چنین برمی آید که ستاره های سینما، قصد تسخیر قاب کوچک تلویزیون را دارند و بعد از موفقیت های کلان روی پرده سینما، حالا می خواهند تماشاگران تلویزیون را هم در اختیار خود بگیرند. البته طی چند سال اخیر تعدادی از بازیگران سرشناس سینما راهی تلویزیون شده و موفقیت هایی در آن کسب کرده اند. اما تا امروز کسی حتی تصورش را هم نمی کرد بازیگران نامداری که در جدول گیشه نمایش سینماها تاخت و تاز می کنند، تن به حضور در مجموعه های تلویزیونی بدهند. در دو اقدام کاملا ناهماهنگ، تام کروز و لئوناردو دی کاپریو خبر از بازی در دو مجموعه تلویزیونی متفاوت داده اند. همزمانی اعلام خبر حضور تلویزیونی این دو ستاره سینما، باعث توجه بیش از حد رسانه های گروهی به این موضوع شده است. منتقدان تلویزیونی با عنایت به همین نکته است که می گویند باید در آینده ای نزدیک منتظر حضور دیگر ستاره های سینما هم در مجموعه های تلویزیونی بود.

به گزارش جام جم به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، لئوناردو دی کاپریو درصدد است با همکاری فیلمساز مورد علاقه اش مارتین اسکورسیزی، داستان رمان “شیطان در شهر سفید” را به جای فیلمی سینمایی تبدیل به مجموعه ای تلویزیونی کند. این در حالی است که طی چند سال اخیر، همه جا صحبت از ساخت فیلمی سینمایی از این داستان پرتنش و هیجان انگیز با بازی دی کاپریو بوده است.

داستان رمان اریک لارسن، تلفیقی از ماجراهای واقعی و تخیلات ذهنی نویسنده اش بوده است. به گفته منتقدان ادبی، لارسن این تلفیق را به شکلی جذاب و عالی انجام داده است. اما بعد از چند سال تلاش سینمایی، حالا محرز شده که شیطان در شهر سفید به صورت مجموعه ای تلویزیونی وارد مرحله تولید می شود.

هم تولید، هم بازی

مارتین اسکورسیزی در کنار کارگردانی نسخه سینمایی، یکی از تهیه کنندگانش هم بود و دی کاپریو هم به واسطه شرکت فیلمسازی اش آپیان وی، در ساخت فیلم همکاری داشت. او قرار بود نقش اصلی فیلم را هم به عهده بگیرد. ظاهرا قرار نیست تولید نسخه تلویزیونی تفاوت زیادی با نسخه سینمایی بایگانی شده داشته باشد.

اسکورسیزی و دی کاپریو همچنان جزو تهیه کنندگان مجموعه خواهند بود. از آنجا که دی کاپریو علاقه بسیار زیادی برای بازی در نسخه سینمایی داشت، اهل فن مطمئن هستند که او جلوی دوربین نسخه تلویزیونی هم ظاهر خواهد شد. اسکورسیزی که قبل از این تهیه کننده و مدیر تولید چند مجموعه موفق بوده است، پیش از این از علاقه اش برای کارگردانی کارهای تلویزیونی هم صحبت کرده بود. نزدیکان به پروژه شیطان در شهر سفید عقیده دارند اسکورسیزی امتیاز کارگردانی این مجموعه را به فیلمساز دیگری واگذار نخواهد کرد و خودش، پشت دوربین آن قرار خواهد گرفت.

همین منابع با اطمینان می گویند طی روزهای آینده اسکورسیزی و دی کاپریو به صورت رسمی، خبر همکاری شان را با مجموعه به عنوان کارگردان و بازیگر اعلام خواهند کرد. به باور منابع نزدیک به مجموعه، علاقه و اشتیاق هر دوی آنها نسبت به داستان رمان لارسن آنقدر زیاد است، که شانس کار روی آن را به نام خود ثبت خواهند کرد.

کروز هم می آید

در کنار دی کاپریو، تام کروز هم این روزها برای تلویزیون دندان تیز کرده است! بازیگر 56 ساله سینما که بیش از چهار دهه فعالیت موفقیت آمیز در هالیوود داشته، به دنبال تولید نسخه ای تلویزیونی از فیلم سینمایی “مک گروبر” است. نسخه سینمایی در سال 2010 با هزینه تولیدی ده میلیون دلاری، تنها 9میلیون دلار در آمریکا و دیگر کشورهای دنیا فروش کرد! این فیلم کمدی ملهم از برنامه پربیننده تلویزیونی “یکشنبه شب زنده” بود. با گذشت زمان و در مدت زمان کوتاهی، مک گروبر تبدیل به یک کالت سینمایی شد و طرفداران پروپاقرصی برای خودش پیدا کرد. در همان دوران تهیه کنندگان فیلم، به فکر تولید قسمت دوم آن هم افتادند، اما این موضوع بعد از مدتی به دست فراموشی سپرده شد. جورما تاکونه کارگردان و یکی از نویسندگان فیلمنامه فیلم می گوید: “به این نتیجه رسیده ایم که مجموعه ای تلویزیونی براساس داستان فیلم تولید کنیم. احساس می کنیم این طوری بهتر جواب می دهد. با تام (کروز) صحبت کرده ایم و او آمادگی اش را برای همکاری کامل با مجموعه اعلام کرده است. بین هشت تا ده اپیزود خواهد داشت. از آنجا که از مرحله حرف تا عمل فاصله زیادی وجود دارد، صمیمانه امیدوارم کار ساخت مجموعه هر چه زودتر آغاز شود.”

همکاری از جنس تازه

تام کروز در حالی یکی از تهیه کنندگان نسخه تلویزیونی مک گروبر است که تا قبل از این با قاب کوچک همکاری نداشته است. او در کنار تولید فیلم های سینمایی خود، مدیر تولید و تهیه کننده مشترک چند فیلم سینمایی دیگر هم بوده است. عوامل تولید مک گروبر می گویند، کروز علاقه خاصی به این فیلم داشته و در زمان تولید آن، قصد بازی در نقش اصلی را داشته است. اما تداخل کاری تولید فیلم با بقیه کارهای کروز، مانع از این همکاری شده است. اما حالا که بحث تولید نسخه تلویزیونی مک گروبر مطرح شده، کروز می خواهد سهمی در ساخت آن داشته باشد. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، کروز جای ویل فورته، بازیگر نسخه سینمایی را می گیرد.

منبع: ویستا

بازدید کلی 58 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.