صدای یاس از یک سریال شبکه نمایش خانگی حذف شد

صدای یاس از یک سریال شبکه نمایش خانگی حذف شد

سریال رقص روی شیشه به کارگردانی مهدی گلستانه از امروز در حالی توزیع شده که ترانه تیتراژ پایانی با صدای یاس در بعضی نسخه ها حذف شده است.

سریال “رقص روی شیشه” به کارگردانی مهدی گلستانه و تهیه کنندگی پیمان جعفری دو شب پیش (یکشنبه 28 بهمن) با حضور اهالی رسانه و سینما رونمایی شد و توزیع عمومی آن از صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده است.

تیتراژ پایانی این سریال با صدای یاسر بختیاری معروف به یاس آماده شده است اما در نسخه ارائه شده این ترانه حذف شده است.

براساس پیگیری های خبرنگار ایلنا، در نسخه ای که از این سریال برای شهرستان ها ارسال شده ترانه تیتراژ پایانی با صدای یاس گنجانده شده است اما در نسخه ای که در تهران توزیع شده، این ترانه حذف شده است.

براساس شنیده ها وزارت ارشاد با استفاده از صدای یاس برای این سریال در ابتدا موافقت کرده و حتی مجوز لازم نیز صادر شده بود اما بعد از آنکه قسمت اول آماده توزیع شد، مخالفت خود را با آن اعلام کرد.

همچنین اعلام شده که از قسمت دوم سریال به صورت کلی صدای یاس باید از این سریال حذف شود.

امروز ۲۹ بهمن دو نسخه متفاوت از سریال در تهران و شهرستان ها توزیع شد به گونه ای که در نسخه شهرستان صدای یاسر بختیاری (یاس) بر روی تیتراژ سریال وجود دارد ولی در نسخه تهران صدای او از سریال حذف شده و طبق شنیده ها قرار هم نیست در قسمت های بعدی سریال تیتراژی با صدای او وجود داشته باشد.

در حالی که عوامل سریال ترجیح دادند درباره این اتفاق سکوت کنند، دلایل حذف صدای این خواننده از نسخه توزیع شده در تهران و فرآیند صدور مجوز اولیه برای آن را از حسین پارسایی مدیرکل دفتر نمایش خانگی سازمان سینمایی جویا شدیم.

حسین پارسایی در گفتگویی با خبرنگار مهر درباره تیتراژخوانی یاسر بختیاری (یاس) و حذف صدای او از برخی نسخه های توزیع شده سریال «رقص روی شیشه» در شبکه نمایش خانگی بیان کرد: این خبر صحت ندارد.

وی درباره نسخه توزیع شده قسمت اول این سریال در شهرستان که با صدای یاس همراه است گفت: نسخه ارسالی برای دریافت مجوز فاقد صدای یاس بود و اساسا ما با چنین درخواستی مواجه نشدیم.

پارسایی همچنین درباره احتمال صدور مجوز استفاده از صدای یاس در سریال در صورت درخواست عوامل عنوان کرد: برای خوانندگی تیتراژ فیلم ها مرکز موسیقی وزارت ارشاد باید مجوز بدهد.

به گفته پارسایی، چنانچه نسخه ای با تیتراژخوانی یاس همراه است فاقد مجوز است چون از اساس نسخه ارسالی برای دریافت مجوز تیتراژی با صدای یاس نداشته است.

منبع: ilna.ir

بازدید کلی 21 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.