برونو گانتس چگونه به نقش هیتلر نزدیک شد؟

برونو گانتس چگونه به نقش هیتلر نزدیک شد؟

برونو گانتس بازیگر مشهور سوییسی جمعه شب در سن ۷۷ سالگی درگذشت. او با بازی در نقش یک فرشته در فیلم «بهشت بر فراز برلین» مشهور شد، اما بعد از بازی در نقش هیتلر در فیلم «سقوط» محصول ۲۰۰۴ بار دیگر مورد توجه عموم مردم جهان قرار گرفت.

سکانس نهایی این فیلم در فضای اینترنت بارها به شکل طنز و با صداگذاری های جدید بازنشر شد و چند نسخه هجوآمیز فارسی با مضامین مختلف هم در این سال ها از آن ساخته شد.

اما بازیگر سوییسی چگونه توانست در نقش بدترین دیکتاتور قرن بیستم چشم ها را خیره کند؟ منتقدان در زمان نمایش فیلم سقوط از بازی او بسیار تمجید کردند و نام او در تاریخ سینما با این حضور و نقش آفرینی به یادگار می ماند.

گانتس در سال ۲۰۰۵ در  گفت وگو با روزنامه گاردین درباره بازی در نقش آدولف هیتلر توضیح داد. او گفت که چهار ماه برای این نقش خود را آماده می کرد و اسناد تاریخی را بررسی می کرد، از جمله یک نوار ضبط شده سری از هیتلر و تماشای افرادی که بیماری پارکینسون داشتند. گانتس معتقدبود هیتلر به این بیماری مبتلا بود.

علی رغم این مدت طولانی برای آماده شدن، گانتس اعتراف کرد: «نمی توانم ادعا کنم که هیتلر را فهمیدم. حتی کسانی که در پناهگاه زیرزمینی با او همراه بودند، واقعا نتوانستند ذات و جوهره او را توصیف کنند.»

هیتلر آخرین روزهای زندگی خود را در یک پناهگاه زیرزمینی گذراند و وقتی مطمئن شد که نیروهای متفقین برلین را می گیرند، با خودکشی به زندگی خود پایان داد.

گانتس باورش نسبت به رهبر نازی ها که با راه انداختن جنگ جهانی دوم باعث مرگ و آسیب دیدن میلیون ها نفر شد، این گونه توصیف کرد: «او هیچ رحم، شفقت و درکی از درد و رنج قربانیان جنگ نداشت.»

گانتس که در سینمای آلمانی زبان بسیار مشهور بود، در فیلم های آمریکایی مهمی هم مقابل دوربین رفت. از جمله «کتاب خوان» و «کاندیدای منچوری». او که به بیماری سرطان مبتلا بود، در زوریخ از دنیا رفت. برگزار کنندگان جشنواره برلین در مراسم اختتامیه که چند ساعت بعد از درگذشتش برگزار شد، از او تجلیل کردند.

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 18 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.