ماجرای توئیتی که «مهناز افشار» از انتشار آن پشیمان شد!

ماجرای توئیتی که «مهناز افشار» از انتشار آن پشیمان شد!

مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون به انتخاب نشدنش به عنوان بهترین بازیگر زن در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر واکنش نشان داد.
در ادامه مروری داریم بر کارنامه مهناز افشار که نشان می دهد در این چهل سال از دریافت جایزه و بازیگری بی نصیب نمانده است و امسال که توفیق دریافت جایزه پیدا نکرد، این گونه واکنش نشان می دهد. البته منتقدان معتقدند مهناز افشار در فیلم های امسال جشنواره فیلم فجر تفاوت شگرفی در بازی اش نداشته است و این اعتراض توئیتری او به حق نیست.
مهناز افشار بازیگری را با مجموعه تلویزیونی گمشده در سال ۷۷ آغاز کرد و پس از آن با ایفای نقش در فیلم سینمایی «دوستان» به کارگردانی علی شاه حاتمی در سال ۷۷ به سینما راه یافت و با ایفای نقش در فیلم سینمایی «شور عشق» به کارگردانی نادر مقدس در سال ۷۹ به شهرت رسید.
این بازیگر در دهه هشتاد از چهره های تأثیرگذار سینمای تجاری ایران شد و در سال های پایانی این دهه با بازی در فیلم های کارگردانان متفاوت سعی کرد تصویر شناخته شده اش را تغییر دهد؛ تلاشی که به دریافت چندین جایزه و تقدیرنامه از سوی منتقدان و جشنواره های داخلی انجامید. مهناز افشار، در سال ۹۳ در یکی از نقش های اصلی در فیلم سینمایی «آموزگار» به کارگردانی ناصر سعیداف، کارگردان سرشناس تاجیک، ایفای نقش کرد.

از جشن دنیای تصویر، انجمن منتقدان و جشنواره فیلم فجر برای فیلم های «برف روی کاج ها»، «طبقه سوم» و «سعادت آباد» پنج جایزه گرفت. چهار بار برای فیلم های «تسویه حساب»، «سعادت آباد»، «پل چوبی» و «دارکوب» کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر شد.
منبع: yjc.ir
بازدید کلی 27 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.