حاشیه‌نگاری هفتمین روز جشنواره فجر؛ همکاری نکردن دولت احمدی‌نژاد برای ساخت فیلمی پُرحاشیه!

حاشیه‌نگاری هفتمین روز جشنواره فجر؛ همکاری نکردن دولت احمدی‌نژاد برای ساخت فیلمی پُرحاشیه!

در هفتمین روز جشنواره فجر، فیلم های «دیدن این فیلم جرم است»، «۲۳ نفر» و «پالتو شتری» روی پرده سینما رفت.

اعتراف کارگردان فیلم جنجالی: 8 سال دولت قبل امکان ساخت فیلمم مهیا نشد
کارگردان فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در برنامه هفت گفت: پدرم درآمد تا این فیلم ساخته شود، از سال 84 در دنبال ساخت بودم!

رضا زهتابچیان در برنامه هفت با اشاره به اینکه در دولت نهم و دهم(دولت احمدی نژاد) امکان ساخت فیلم ایجاد نشد و از سال 84 به هر نهادی سر زدم، برای ساخت همراهی و همکاری نکرد، گفت: فیلمنامه کار را سال 85-84 برای هرکه خواندم، تعریف کرد اما به همانها که می گفتم می خواهم فیلم را بسازم، تعجب می کردند! گذشت تا سال 91 که محمدرضا شفاه، یکی از مدیر سازمان اوج، فیلمنامه را دید و گفت می سازیم.
وی با اشاره به گذشت زمان به خاطر فعالیت های دیگر، افزود: سال 95 که پیش تولید را آغاز کردیم و از همه جا برای توقف آن تماس گرفتند تا اینکه حوزه هنری به تنهایی پشت فیلم ایستاد و فیلم در سال 97 با تغییراتی در ظاهر فیلمنامه ساخته شد.

متفاوت ترین فرش قرمز جشنواره فیلم فجر
عوامل تولید فیلم «بیست و سه نفر» به همراه شخصیت های واقعی که این فیلم از روی ماجرای اسارت آنان در جریان جنگ ایران و عراق ساخته شده است، روی فرش قرمز جشنواره سی و هفتم فجر حاضر شدند.
مهدی جعفری (کارگردان)، آلبو عبادی (بازیگر) به همراه جمعی از آزادگان جنگ تحمیلی و ۲۳ نوجوانی که نقش این شخصیت های واقعی را در فیلم بازی می کنند، در این مراسم فرش قرمز حضور داشتند.

هدف خاصی از ساخت «پالتو شتری» نداشتم!
مهدی علی میرزایی کارگردان «پالتو شتری» در نشست رسانه ای این فیلم عنوان کرد که هدف خاصی از ساخت این فیلم نداشته و تنها به دنبال تصویر کردن یک داستان بوده است.

مجید شیخ انصاری تهیه کننده اظهار کرد: شرایط حداقلی ساخت این فیلم پیش از عید فراهم شد و ما آماده پیش تولید شدیم و فیلم را با یک گروه بسیار عالی ساختیم.
سام درخشانی بازیگر این اثر هم عنوان کرد: من مهدی علی میرزایی را از خیلی قبل تر می شناختم و با کارهای او آشنا بودم. ضمن اینکه قبل از اینکه افتخار کار کردن با او را داشته باشم در یکی از آثاری که فیلمنامه اش را او نوشته بود بازی می کردم از همین رو وقتی پیشنهاد بازی در این اثر را به من داد، بسیار خوشحال شدم و خوشبخت بودم که در آن بازی کردم.

تحول عجیب مسعود فراستی
مسعود فراستی، که معروف به سخت گیرین منتقد سینما است در اتفاقات عجیبی بعد از تحسین فیلم های سرخپوست، طلا، متری شش و نیم در جشنواره فجر امسال «بیست و سه نفر» را هم بهترین فیلم جنگی بعد از جنگ را هم انتخاب کرد.
منابع: مهر و خبرآنلاین
بازدید کلی 56 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.