حاشیه‌نگاری ششمین روز جشنواره فجر؛ از داغ کردن «علی مصفا» تا حرکات عجیب و غریب مجری معروف!

در ششمین روز جشنواره فجر، فیلم های «یلدا»، «جمشیدیه» و «مردی بدون سایه» روی پرده سینما رفت.

درگیری لفظی علی مصفا با یک خبرنگار!
جشنواره فیلم فجر در روز ششم از همان نشست اول یعنی نشست خبری فیلم سینمایی یلدا ساخته مسعود بخشی به حاشیه کشیده شد. اکثریت خبرنگاران به نوع اجرا و انتخاب سوالات از سوی محمود گبرلو اعتراض داشتند. از سویی برخورد علی مصفا به چند تن از خبرنگاران بار دیگر اعتراضات را به وجود آورد. وی به جای پاسخگویی به سوال خبرنگاران آنها را ناآشنا سینما و جریان تولید اثر متهم کرد.
فیلمی ایرانی که همان سه دقیقه اول، تماشاگر اروپایی را شگفت زده می کند
ژاک بی دو، تهیه کننده فرانسوی فیلم «یلدا» گفت: «سینمای ایران دارای اهمیت زیادی است. اروپا و جهان به سینمای ایران نیازمند است و باید از آن یاد بگیرد. ما در این راه به افرادی نیاز داشتیم که با ما اشتراکاتی داشته باشند. شاید برای تان عجیب باشد که بگویم تصویر مدرنی که از ایران ارائه می شود، برای همه تازه است. همان سه دقیقه ابتدایی فیلم برای بینندگان اروپایی، آن تصور قدیمی از کشور ایران را ترمیم می کند و از بین می برد.»
«جمشیدیه» یک فیلم دورهمی نبود
یلدا جبلی کارگردان فیلم سینمایی «جمشیدیه» تأکید کرد که این فیلم یک اثر صرفا آپارتمانی و دورهمی نبود.

جبلی درباره ضد انسانی بودن «جمشیدیه» هم توضیح داد: کاراکتر زن ما به نام ترانه مدام در فیلم درباره کشتن شخصیت راننده می گفت که چرا این اتفاق افتاده است و در نهایت خود را به پلیس معرفی می کند بنابراین این رفتار نشان از ضدانسانی بودن رفتار او ندارد. ضمن اینکه فکر می کنم ترانه و رفتارش نشان می دهد که حرکت های ضدانسانی دور از این شخصیت نیست.

چرا لیلا حاتمی در فیلم «مردی بدون سایه» بازی کرد؟
لیلا حاتمی درباره پذیرفتن بازی در فیلم «مردی بدون سایه» بیان کرد: درواقع رئیسیان مایل بود من این نقش را بازی کنم، من هم از فیلمنامه بدم نیامد. البته قبلا هم چند کار با رئیسیان داشتم و همکاری دوباره من با او تصمیم جدیدی نبود.
حرکات عجیب گبرلو بر روی فرش قرمز «یلدا»!
محمود گبرلو، مجری نشست خبری «یلدا» ناگهانی روی فرش قرمز آمد و حرکات عجیبی را انجام داد.

منابع: مهر، میزان، خبرآنلاین، باشگاه خبرنگاران و صبا

بازدید کلی 64 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.