علی کریمی: از اینکه نتوانستم با پیراهن پرسپولیس خداحافظی کنم ناراحت نیستم

علی کریمی: از اینکه نتوانستم با پیراهن پرسپولیس خداحافظی کنم ناراحت نیستم

کاپیتان پیشین پرسپولیس در نامه خداحافظی اش گفته بود که هرگز تن به بازی خداحافظی که نوعی حرکت تشریفاتی،تبلیغاتی و بعضا ریاکارانه است نخواهد داد.

به گزارش کاپ، دو سال از خداحافظی علی کریمی گذشت.

در روز ۲۹ تیرماه ۱۳۹۳ خبری تلخ هواداران پرسپولیس را در بهت فرو برد؛ علی کریمی ، ا با تصمیمی ناگهانی خداحافظی اش را از فوتبال اعلام کرد.

پیام خداحافظی کریمی را مرور می کنیم؛
میخی بر دیوار کوبیدم و کفش هایم را آویختم

خداحافظی همیشه تلخ و ناگوار است جدایی از عشقی که تار و پود وجودت را در تصرف دارد کار آسانی نیست. یک بار صرفا تحت تأثیر خداحافظی غریبانه مهدوی کیا تصمیمی افراطی گرفتم و فضای اندوهبار آن همه بی اعتنایی من را از فوتبال بیزار کرد و حالا خود را در پایان دیدم.

هر چند همین تصمیم افراطی و عجولانه باعث شد تا بعضی ها همه چیز را تمام شده بدانند و من را با دست خود به مسلخ ببرند.

با توجه به شرایطی که در آن قرار دارم راهی جز ترک صحنه برایم نمانده و این تصمیم را در حالی که تمام وجودم را شک و تردید و اندوهی ناشناخته گرفته با مردم خوب و مهربان وطنم به اشتراک می گذارم. تصمیم قطعی و برگشت ناپذیر. از این پس هواداری متعصب برای تیم محبوب پرسپولیس و تیم ملی کشورم خواهم بود. دوست دارم این را وظیفه خود می دانم از تمام سروران و مهرآفرینانی که مرا از یک فوتبال خیابانی به میادین جهانی همراهی و مساعدت نمودند تشکر کنم و البته تقاضا دارم اشتباهات و خطاهای این حقیر که در مقاطعی موجب آزردگی خاطر نگرانی و رنجش احساسات پاکشان شده بخشوده و مورد عفو خود قرار دهند.

من علی کریمی هر چه دارم بعد از خدا از فوتبال و محبت این مردم است که البته خود را شایسته این همه محبت و لطف نمی دانم چرا که در حقیقت قهرمانان واقعی این مرز و بوم آنانی هستند که به خاطر آسایش من و امثال من از آسایش و جان خود گذشتند تا آن آسایش و ارامش نصیب ما شود. از همین رو با درود و سپاس به شهدا و جانبازان راه وطن و آزادی این عزیزان را شایسته و لایق بالاترین ستایش ها می دانم اما از اینکه نتوانستم با پیراهن تیم محبوبم پرسپولیس فوتبال را ترک کنم اصلا ناراحت نیستم زیرا این اتفاق عجیبی نیست.

البته هرگز تن به بازی خداحافظی که متأسفانه در فوتبال ما نوعی حرکت تشریفاتی،تبلیغاتی و بعضا ریاکارانه است نخواهم داد. بسیاری از بزرگان فوتبال ما بی سر و صدا خاموش شدند و گورستان فراموشی رهسپارشان گردیدند. در خاتمه قلبا اعلام می دارم که به خداحافظی از فوتبال تمام حوادث و حاشیه هایش را هم در همان زمین خاک کرده و آنچه در این مسیر برایش پیش آمده را تنها چالش ها، رقابت ها و احساسات مقطعی می دانم و بالاخره کلام آخر باز با هواداران که همواره برایم اهمیت بالایی داشته و خواهند داشت شما همیشه در قلب من خواهید بود. از تمام احترامی که طی این سال ها نسبت به من داشتید لذت بردم و سپاسگزارم.

سرانجام باید از این خاک رفت. خوشا آنکه پاک آمد و پاک رفت. خاک پای تمام ایرانی ها هستم.

بازدید کلی 26 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.