حاشیه‌نگاری چهارمین روز جشنواره فجر؛ از شوخی جنجالی رضویان با مداحان تا باز شدن پای فیلمی توقیفی!

حاشیه‌نگاری چهارمین روز جشنواره فجر؛ از شوخی جنجالی رضویان با مداحان تا باز شدن پای فیلمی توقیفی!

در چهارمین روز جشنواره فجر، فیلم های مسخره باز، روزهای نارنجی و زهرمار روی پرده سینما رفت.

سیدجواد رضویان: امکان ندارد برای «زهرمار» سیمرغ بگیرم
سیدجواد رضویان در نشست رسانه ای اولین تجربه کارگردانی خود در سینما با عنوان «زهرمار» امکان دریافت سیمرغ برای این فیلم را منتفی دانست. جواد نوروزبیگی تهیه کننده این فیلم در پاسخ به این پرسش که با چالشی که ممکن است با مداحان معروف داشته باشد، بیان کرد: ما در مرحله نگارش فیلمنامه در این زمینه حساسیت زیای داشتیم و می دانستیم با جماعتی سر و کار داریم که ممکن بود از سوی آن ها تشویق نشویم اما خوشبختانه بازخوردهای خوبی از این فیلم داشتیم اما مساله ای که هست این است که هر طبقه ای از جامعه که با این مشکل مواجه می شوند چگونه می توانند با آن برخورد کنند.

جواد رضویان در ادامه تاکید کرد: داستان این فیلم اتفاقی است که برای فردی با شرایط اجتماعی دیگری غیر از مداح رخ داده است.

علی مصفا: با ترغیب هدیه تهرانی در «روزهای نارنجی» بازی کردم
علی مصفا، بازیگر «روزهای نارنجی»، در نشست خبری این فیلم تاکید کرد اگرچه فیلمنامه برایش جذاب بوده است، اما بیشتر هدیه تهرانی او را به بازی در این اثر سینمایی ترغیب کرده است. علی مصفا هم درباره پذیرفتن نقش مجید گفت: «فیلمنامه خیلی جذاب بود. چند بار با هم صحبت کردیم من گرفتار بودم و نمی توانستم. خانم تهرانی خیلی فیلمنامه را دوست داشت و من را ترغیب کرد سر این کار بیایم. برای خیلی ها پذیرفتن نقش هایی مثل مجید سخت است، ولی برای من جذاب بود که این کاراکتر منفعل را که مرد عمل نیست، ایفا کنم. جدا از این خود قصه فیلم هم جدید بود. سومین دلیل هم تصویری بود که این فیلم از زن ایرانی می داد و برای من جذاب بود. چون در مقایسه خیلی از فیلم هایی که زن ایرانی را زن تحت ظلم و کتک خور نشان می دهند، جالب بود.»
پیش بینی صابر ابر برای اکران پُر شورِ «آشغال های دوست داشتنی»
صابر ابر در نشست رسانه ای «مسخره باز» از فیلم «آشغال های دوست داشتنی» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی محسن امیریوسفی یاد کرد که اگرچه در سال ۱۳۹۱ تولید شده، اما تا اکنون اجازه اکران پیدا نکرده است.

صابر ابر در این ارتباط گفت: «من مطمئن هستم «آشغال های دوست داشتنی»، فیلم محسن امیریوسفی، به وقتش در بهترین سینماهای کشور به نمایش گذاشته خواهد شد و مردم ایران با فیلمی مواجه می شوند که برای مردم ایران ساخته شده است و نه برای کسانی که ایران را دوست ندارند.»

منابع: خبرآنلاین و مهر

بازدید کلی 37 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.