تهیه‌کننده فیلم «ترمیناتور» از دنیا رفت

تهیه‌کننده فیلم «ترمیناتور» از دنیا رفت

اندی واینا تهیه کننده «ترمیناتور» در ۷۴ سالگی درگذشت. «آرنولد» درگذشت این سینماگر را تسلیت گفته است.
اندی واینا مدیر تولید چندین فیلم اکشن شاخص چون «رِمبو» و «ترمیناتور» در ۷۴ سالگی درگذشت. بنیاد ملی فیلم مجارستان خبر درگذشت اندی واینا را اعلام کرد و او را چهره حکمفرمای صنعت فیلم مجارستان و جهان نامید.
واینا با همکاری ماریو کاسار شرکت «پاور هاوس کارولکو» را تاسیس کرد و فیلم های موفقی چون «ترمیناتور۲: روز داوری»، اولین فیلم از سه گانه «رمبو» و «غریزه اصلی» را خلق کردند. او همچنین بنیان گذار و رئیس موسسه بازاریابی فیلم آمریکا بود که بازار فیلم آمریکا را راه اندازی کرد.
آنتونیو باندراس هنرپیشه هالیوودی پیام تسلیت خود را برای درگذشت واینا چنین نوشت: خداحافظ دوست عزیز. برای همه چیز ممنونم. او همچنین تهیه کننده فیلم هایی همچون «نیکسون» به کارگردانی «اولیور استون»، «اِویتا» با بازی مدونا و «جان سخت» بوده است.
آرنولد شواتزِنِگِر واینا را «نیرویی انقلابی» و «یکی از بخشنده ترین آدم های اطراف خود» عنوان کرد و گفت: «اندی واینا دوستی عزیز و یک نیروی انقلابی در هالیوود بود. او اثبات کرد که برای خلق فیلم های بزرگی چون «ترمیناتور۲» یا «یادآوری کامل» نیازی به استودیو نیست. او قلبی بزرگ داشت و یکی از بخشنده ترین آدم های اطرافم بود. دلم برایش تنگ خواهد شد. خود را شریک غم خانواده اش می دانم.»

منبع: فارس

بازدید کلی 30 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.