انتشار آلبوم موسیقی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» در اروپا

انتشار آلبوم موسیقی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» در اروپا

آلبوم موسیقی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»، ساخته «النی کاریندرو» آهنگساز یونانی پس از انتشار در کمپانی ECM در مراسمی رونمایی شد تا در سراسر اروپا پخش شود.
این آلبوم موسیقی  که شامل ۱۰ آهنگ  از فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» و ۱۳ آهنگ از موسیقی تئاتری با نام «همه پرندگان» است به تازگی در سالن بزرگ IANOS رونمایی شده است.
در مراسم رونمایی از این آلبوم النی کاریندرو از تجربه  همکاری خود با پیمان معادی کارگردان ایرانی فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» گفت و از «کریستوس بوکوروس» که جلد آلبوم را طراحی کرده و «سقراط سینوپولوس» نوازنده  سرشناس چنگ تشکر کرد.
در ادامه این مراسم «گیورگوس هارونیتیس» منتقد یونانی؛ جادوی ملودی؛ رنگ و ریتم موسیقی تازه ترین آلبوم «النی کاریندرو» را ویژگی مهم آن نامید و گفت: «اولین صدایی که از ارکستر بیرون می آید مرثیه ای ست بر جریانی که خود را به آرامی در فیلم نشان می دهد. «بمب، یک عاشقانه» بافت موسیقایی رمانتیک و لطیفی دارد و از این جهت بعضا به موسیقی فیلم های آنجلوپولوس نزدیک می شود.»
او همچنین یادآور شد: «پیانوی النی نقشی کلیدی در این آلبوم بازی می کند و عشقی را در پایان به نمایش می گذارد که آن را نمی بینیم ولی احساسش می کنیم. دقیقا مانند زندگی واقعی».
پیمان معادی، کارگردان فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» پیشتر در مصاحبه ای عنوان کرده بود: «هرچه به ساخت فیلم نزدیک تر می شدم، به  طور اتفاقی برای اینکه در فضای فیلم قرار بگیرم، موزیک های خانم النی کاریندرو را گوش می کردم. من سال ها طرفدار این خانم بودم. آن ملودی و جنس کاری که در فیلم های آنگلوپولوس اتفاق می افتاد، با چیزی که در ذهنم بود، همسو شده بود. فیلم که ساخته شد و به موسیقی رسیدم، خبردار شدم ایشان بعد از مرگ آنگلوپولوس دیگر کار نمی کند؛ ولی شانسم را امتحان کردم و زمانی که داور جشنواره یونان بودم، به من گفتند می توانیم ارتباط شما را با ایشان برقرار کنیم و اگر از پروژه خوشش بیاید، ممکن است با هم کار کنید. ایشان فیلم تدوین شده را دید و عاشقش شد و گفت تو باعث شدی دلم بخواهد دوباره کار کنم و تقریبا به  طور رایگان این کار را انجام داد. اتودهایی را برایم فرستاد که دوست داشتم و احساس کردم بهترین انتخاب بود و به نظرم انتخاب بهتری نمی توانستم داشته باشم. خوشحالم که آدم های سراسر دنیا این موهبت را داشتند که یک موسیقی دیگر از ایشان بشنوند.»
اکران فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» که داستانی متفاوت از روزهای بمباران و جنگ در تهران را روایت می کند با صدرنشینی در جدول فروش سینماهای ایران همچنان ادامه دارد.

منبع: khabaronline.ir

بازدید کلی 46 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.