جنجال‌های دست دادن‌ بازیگران زن؛ از امتناع مریلا زارعی تا استقبال ترانه علیدوستی!

قوانین و هنجارها در هر جامعه ای تعیین کننده رفتار افراد، تشکل ها، سازمان ها و حکومت آن کشور است. گاهی قوانین و عرف برخی کشورها با قانون و عرف بین المللی تفاوت دارد که باعث تعارض رفتار افراد می شود. در ایران برای روابط میان زن و مرد حدودی تعیین شده است که بعضا با آنچه که در محافل بین المللی است تمایز دارد. دست دادن زن و مرد، یکی از همین عرف ها است؛ رعایت کردن یا بی اعتنایی به آن به ویژه در میان بازیگران سینما بازتاب های زیادی دارد. در این میان بازیگران زن بیشتر مورد توجه رسانه ها قرار می گیرند زیرا بارها مشاهده  شده رعایت نکردن این رفتار بین هنرمندان مرد ایرانی چندان انعکاس و حاشیه ای نداشته است.
در این مطلب مروری خواهیم کرد به بازتاب های رفتار بازیگران زنی که این عرف را رعایت کرده و آن هایی که از پذیرش آن خودداری کرده اند.

جنجال های ترانه!
ترانه علیدوستی که چند ماه قبل داور جشنواره فیلم توکیو بود در مراسم اختتامیه هنگام اعلام جایزه بهترین بازیگر مرد، با وی دست داد. این رفتار واکنش های زیادی داشت. اما این بازیگر مثل همیشه اعتنایی به این بارخوردها نداشت و ترجیح داد سکوت کند.
دست ندادن «مریلا زارعی» با مرد چینی سوژه شد
سال گذشته مریلازارعی به عنوان داور سی  و  ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، زمانی در کاخ جشنواره حضور داشت در مواجهه با اعضای هیات فیلم سازی چین که قصد دست دادن با او را داشتند خودش را عقب کشید. این عکس تا چند روز سوژه رسانه ها شده بود.
«شبنم قلی خانی» بی حاشیه ماند 
چند روز قبل شبنم قلی خانی، که داور جشنواره بین المللی فیلم پونه در هند بود هنگام مواجه با دبیر جشنواره از دست دادن امتناع کرد.
رفتار صمیمانه لیلا حاتمی با رئیس فستیوال «کن»
لیلا حاتمی چند سال قبل در جشنواره کن با دست دادن به رئیس فستیوال کن و رفتار گرم با وی تا مدت ها حواشی زیادی برای خود ایجاد کرد. اما این بازیگر درباره این حواشی عکس العملی از خود نشان نداد.
منبع: akharinkhabar.ir
بازدید کلی 141 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.