«مجموعه خصوصی» لیلی گلستان کتاب شد

«مجموعه خصوصی» لیلی گلستان کتاب شد

چهارم بهمن کتاب «مجموعه خصوصی» لیلی گلستان رونمایی می شود.
لیلی گلستان در این باره گفت: تصمیم گرفتم مجموعه هنرهای تجسمی ام را کتاب کنم. با خیلی ها صحبت کردم که بیایید همه این کار را بکنید، خیلی ها گفتند ما دوست نداریم مردم بدانند ما چه چیزهایی داریم. این حرف برایم خیلی عجیب بود. به نظرم مردم باید بدانند که سهراب سپهری، زنده رودی و سایر هنرمندهای مهم، چه کارهای دیگری کرده اند که هنوز کسی ندیده است. این کارها در خانه من است و دیده نشده و فقط کسانی که به خانه ام آمدند این ها را دیده اند.

باید همه این آثار را ببینند. من فکر کردم حتما این کار را انجام بدهم. بالاخره با نشر چشمه وارد صحبت شدم و این اتفاق افتاد. خیلی با من همراهی کردند و واقعاً درست و حرفه ای رفتار شد.

گلستان با اعلام اینکه در این کتاب ۱۳۳ کار چاپ شده است، افزود: این کتاب دو مقدمه دارد؛ یکی مقدمه خودم و یکی مقدمه دکتر مجابی که خیلی جذاب نوشته اند و تاریخ مجموعه داری در ایران را روایت کرده اند. مشخصه جالب این کتاب این است که من برای هر اثر یک یادداشت چند خطی نوشته ام.

آیین رونمایی و جشن امضای کتاب مجموعه خصوصی لیلی گلستان عصر پنجشنبه (چهارم بهمن ماه) ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مجتمع سام سنتر واقع در الهیه، خیابان فرشته، طبقه اول، موسسه هوم برگزار می شود .

منبع: isna.ir

بازدید کلی 61 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.