بازیگرانی که باز سودای سیمرغ دارند؛ از «مهناز افشار» تا «هومن سیدی»

بازیگرانی که باز سودای سیمرغ دارند؛ از «مهناز افشار» تا «هومن سیدی»

تعداد زیادی از بازیگرانی که امسال در جشنواره فیلم فجر حضور دارند در دوره های گذشته خوش درخشیدند و توانستند سیمرغ بلورین جشنواره را از آن خود کنند.
بدون شک یکی از جذاب ترین بخش های جشنواره فیلم فجر که هر سال در بهمن ماه با برگزاری اش شور و شوقی زیاد در بین سینماگران، اهالی رسانه و سینمادوستان به وجود می آورد حضور بازیگران و چهره های مختلف در فیلم ها است و گمانه زنی درباره اینکه سیمرغ بلورین جشنواره در حوزه بازیگری به کدام یک از آنها می رسد نیز شیرینی های خودش را دارد. قطعا به دست آوردن سیمرغ جشنواره نیز برای هر یک از بازیگران طعم و لذت خاصی دارد و در روند کاری آنها نیز بی تاثیر نخواهد بود.
پیشتازی مهناز افشار، پانته آ پناهی ها و مهرداد صدیقیان
امسال مهناز افشار و پانته آ پناهی ها با سه فیلم و مهرداد صدیقیان با چهار فیلم از پرکارترین بازیگران زن و مرد جشنواره هستند که با فیلم های متفاوتی در این رویداد سینمایی حضور پیدا خواهند کرد. افشار پیش از این برای بازی در فیلم «سعادت آباد» به کارگردانی مازیار میری برنده سیمرغ نقش مکمل زن جشنواره شده، مهرداد صدیقیان اما تا کنون موفق به دریافت سیمرغ نشده و تنها طعم کانداید شدن را برای بازی در فیلم «ماجرای نیمروز» ساخته محمدحسین مهدویان چشیده است، اما امسال با وجود چهار فیلمی که دارد می تواند امید بیشتری برای گرفتن سیمرغ در دستانش داشته باشد.
نکته جالب دیگر هم اینکه فاطمه معتمدآریا که نامش به عنوان بازیگری که تاکنون بیشترین سیمرغ بازیگری را از جشنواره فیلم فجر گرفته است امسال با فیلم سینمایی «جان دار» در جشنواره حضور خواهد داشت.
علی نصیریان مدعی سیمرغ جشنواره فجر
علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران که آثار ماندگار زیادی را در کارنامه هنری اش دارد امسال با فیلم «مسخره باز» همایون غنی زاده در مهمترین رویداد سینمایی کشور شرکت می کند اما جالب اینجاست که این بازیگر توانمند علیرغم نقش آفرینی های شاخص تاکنون هیچ سیمرغی از جشنواره نگرفته و باید امسال جشنواره و فیلم «مسخره باز» چه ثمری برای او خواهد داشت.
البته این اتفاق درباره بازیگران دیگری هم افتاده و تعداد زیادی از آنها برای بازی در فیلم هایی که در سال های گذشته در جشنواره به نمایش درآمدند نامزد دریافت جایزه شدند اما سیمرغی نصیب شان نشده است. حالا باید تا آخرین روز جشنواره منتظر ماند و دید کدامیک از این بازیگران امسال هم شانس دریافت سیمرغ دارند.

به بهانه نزدیک شدن به روزهای برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر مروری داشتیم بر کارنامه بازیگران شاخصی که امسال فیلم دارند و در دوره های گذشته نیز موفق به دریافت سیمرغ از جشنواره فجر شدند. در جدول زیر می توانید اسامی بازیگران چهره ای که امسال فیلم دارند و در سال های گذشته نیز سیمرغ جشنواره را از آن خود کردند بخوانید.
منبع: khabaronline.ir
بازدید کلی 61 , بازدید امروز 1

1 comment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.