مرد ۵۶ میلیارد تومانی؛ غایب بزرگ جشنواره فیلم فجر!

مرد ۵۶ میلیارد تومانی؛ غایب بزرگ جشنواره فیلم فجر!

بعد از منتفی شدن حضور فیلم های شهاب حسینی در فجر امسال، حالا می توان دیگر غایب بزرگ این رویداد را رضا عطاران دانست.
عطاران یا به قول دوستانش عطا که امسال با سه فیلم «مصادره»، «هزارپا» و «خانم یایا» به مجموع فروشی در حدود ۵۶٫۵ میلیارد در سینما دست یافت، رکورد خودش را هم شکست. با این حال این گیشه گرم هم با اما و اگر هایی مواجه شد؛ تا جایی که فیلم نسبتا قابل دفاع «مصادره» به کمدی سخیفی همچون «هزارپا» منتهی شد و در نهایت با «خانم یایا»، مردم و منتقدان را همزمان کلافه و مایوس کرد.
با این حال او به نظر ضمن تماشای فروش گرم فیلم هایش، در سال جاری از حیث پذیرش پیشنهادها کمی محتاطانه عمل کرده است. او امسال فقط در دو فیلم «زیر نظر»(مجید صالحی) و «آزاد مثل هوا» (عبدالرضا کاهانی) بازی کرد که به نظر نمی رسد بتوان به آنها انگ کمدی سخیف زد. به ویژه اگر به حرف کاهانی اعتماد کنیم که اخیرا گفته است: «فیلم «آزاد مثل هوا»، فیلم رضاعطاران است. او بیش از همیشه همراهم بود و به گمانم نتیجه  زحماتش درخشان. پس از سه ماه همکاری مداوم، جدایی از او برایم سخت است. ما داستان عجیب و هیجان انگیزی را ساختیم که سال ها درباره اش فکر کرده بودیم».
مرد خوش خنده و دوست داشتنی سینما، امروز دیگر یک متخصص نقش های کمدی است که از دید تهیه کنندگان و کارگردانان، قابلیت نجات دادن بدترین فیلمنامه ها و نقش ها را دارد. شاید همین دیدگاه نسبت به او موجب شده تا خروجی برخی از کارهایش، ذهنیت سینماروها را نسبت به او مخدوش کند. عطاران را باید امروز سرحال ترین و تمام نشدنی ترین کمدین سینمای ایران دانست که چشم خیلی از پروژه ها به جذب اوست. پروژه هایی که متاسفانه با توجه به روند رو به نزول کمدی سازی در سینمای ایران، پتانسیل تبدیل او به یک بازیگر معمولی و کم اهمیت را دارند.
جشنواره بی عطاران، امسال هم گویی چیزی کم دارد!

منبع: khabaronline.ir

بازدید کلی 17 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.