بازیگران زنی که فساد اخلاقی در سینمای ایران را افشا کردند!

پیشنهاد غیراخلاقی به خانم بازیگر»، «افشاگری از پشت پرده فساد اخلاقی در سینما»، «نقش فروشی در عوض….» این جملات، تیترهای آشنایی هستند که هرزگاهی حواشی زیادی را ایجاد می کنند. ماجراهایی از این دست، معمولا با ادعایی شروع می شود برخی به آن واکنش نشان می دهند و در اکثر مواقع هم بدون اینکه صحت و سقم ماجرا روشن شود، به فراموش سپرده می شود. در روزهای اخیر مباحث جدیدی درباره فساد اخلاقی در سینما از سوی برخی بازیگران مطرح شده است و بازتاب های فراوانی داشته و عده ای از هنرمندان نیز پاسخ این افراد را داده اند. در این مطلب به سایه روشن این ماجرا پرداخته ایم. با ما همراه باشید.


کدام بازیگران مدعی فساد اخلاقی در سینما شده اند؟
لیلا بوشهری، شقایق دلشاد، صبا کمالی و لیلا اوتادی از جمله بازیگرانی هستند که ادعای فساد اخلاقی در سینما را مطرح کرده اند. نظرات و دلایل این بازیگران را در ادامه بخوانید.
افشاگری دو بازیگر زن از پشت پرده فساد اخلاقی در سینما
اظهار نظر دو بازیگر زن در هفته های اخیر درباره فساد اخلاقی در سینما بازتاب زیادی در رسانه ها داشت طوری که با واکنش وزیر ارشاد همراه شد. لیلا بوشهری و شقایق دلشاد ادعای عجیبی را مطرح کردند. لیلا بوشهری درباره فساد اخلاقی گفته بود: یک هفته قبل از اینکه کار شروع بشود خودشان به من زنگ زدند که امشب ما می توانیم همدیگر را ببینیم گفتم: بله چرا که نه ولی الان ساعت یکِ… شقایق دلشاد هم در ادامه حرف های لیلا بوشهری بیان کرد: کارگردان ما را کشید آن طرف و گفت: چطور می توانید ما را ساپورت کنید، چیزی از شما به ما نمی رسد بابت همین من دوست ندارم شما نقش اول را بگیرید. وزیر ارشاد در واکنش به این ماجرای جنجالی بیان کرد: هر نوع تخلف که نابهنجاری حرفه ای و اخلاقی تلقی بشود حتما مورد پیگیری جدی ما هست البته باید توجه کرد که هر موضوعی از واقعیت برخوردار است و درصد آن مسائل در کل چه حد است.
صبا کمالی: فلان تهیه کننده  ساعت ۳ صبح به زور می خواهد وارد خانه من بشود!
صبا کمالی سال گذشته درباره فساد اخلاقی در سینمای ایران گفته بود: من یک مقدار گرفتار دشمنی های شخصی شدم، که به خاطر نه شنیدن از جانب من بوده است. هر «نه» ای که گفتم ۵ سال مرا به یک سمتی شوت کردند. مثلا چه بگویم… فلان تهیه کننده ای که خودش را منتسب به فلان وزارت خانه می کند، ساعت ۳ صبح به زور می خواهد وارد خانه من بشود و من با فحش ناموس بیرونش کردم. از این موارد هزاران مدل وجود دارد. آنقدر زیاد است که هفتادمن مثنوی می شود. هنرپیشه های ما صرفا ملعبه هستند اصلا تصمیم گیرنده نیستند. تصمیمات را آدم های فاسد دیگری می گیرند.
ادعای بزرگ لیلا اوتادی
لیلا اوتادی نیز در روزهای اخیر با اظهار نظراتی درباره فساد اخلاقی حاشیه ساز شد. لیلا اوتادی در گفت وگویی ادعا کرده بود یکی از بازیگران خانم سریال- مسابقه «۱۳ شمالی» با مجری و بالادستی ها ارتباطی خاص داشته و به همین دلیل او تصمیم گرفته از سریال جدا شود.
واکنش های بازیگران به ادعای فساد اخلاقی در سینما
بازیگرانی هم هستند که خلاف نظر این افراد درباره فساد اخلاقی در سینما را دارند. در ادامه دیدگاه های این بازیگران را آورده ایم.
واکنش تند دختر رویا تیموریان به وجود فساد اخلاقی در سینما
دنیا مدنی در واکنش به ادعای فساد در سینما گفت: اول اینکه این ماجرا برای فرهنگ ما نیست دوم اینکه در آن جامعه(جوامع غربی) زنان موفقشان این بحث را راه می اندازند…این ها یکسری دغدغه های شخصی که به کل سینما نمی توانیم تعمیم بدهیم این اتفاق برای همه آدم ها در سینما نمی افتد… حالا یک سری از آدم ها که اصولا در سینما جایگاهشون مشخص است این مباحث را مطرح می کنیم.
پاسخ «شبنم فرشادجو» به جنجال های فساد 
شبنم فرشادجو هم در پاسخ به سوالی درباره فساد اخلاقی در دنیای سینما اظهار داشت: نه این جوری نیست، به نظر من خیلی شخصی است. من خودم وقتی 17 ساله بودم که مادرم من را به دفترهای سینمایی می برد من از 17 سالگی در سینما بودم خیلی جاها هم انتخاب نشدم ولی فکر می کنم این به خود شخص مربوط می شود یعنی با رفتار خودت می توانی نشان بدهی که چه اتفاقی

می افتد.

چرایی پیشنهادهای غیراخلاقی در سینما از زبان بازیگر «ساعت پنج عصر»
نگین معتضدی جواب بازیگرانی که ادعای فساد در سینما را دارند این گونه داد: وقتی که تو دست خالی وارد یک حرفه ای می شوی اون موقع مجبوری برای اینکه آدم ها دستت را بگیرند یک سری نه هایی را که دلت می خواسته بگویی نگویی اما وقتی با دست پُر می آیی یعنی برای حرفه بازیگری تحصیلاتش را داشته باشی، کلاس های خوب رفته باشی، تمرین کرده باشی، کتاب خونده باشی، فیلم دیده باشی، وقتی با این داشته ها وارد می شوی آدم ها می  گویند نیازی نیست با برخی پیشنهادات نداشته های این را پُر کنیم…

اینکه واقعیت این ماجرا و ادعاها چیست هنوز مشخص نشده و باید منتظر اطلاعات دقیق تر و بررسی جدی تر در این زمینه شد.

منبع: akharinkhabar.ir
بازدید کلی 241 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.