پاسخ های «پیمان معادی» به مچ گیری ها درباره فیلم «بمب»

پاسخ های «پیمان معادی» به مچ گیری ها درباره فیلم «بمب»

پیمان معادی با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: در روند تولید فیلم بمب، مهمترین نکته برام این بود که همه عوامل اصلى فیلم هم پشت دوربین و هم بازیگرها حتما روزها و شبهاى موشک باران تهران را تجربه کرده باشن: محمود کلارى، مهرداد میرکیانى، ایرج شهزادى و محسن شاه ابراهیمی و از اون سمت لیلا حاتمی، سیامک  انصاری، حبیب رضایی و سیامک صفری.
اصرار ما این بود که طراحى صحنه، لباس و المانهاى مربوط به اون دوره بیش از حد لازم خودنمایى نکنه و فقط بسترى برای روایت قصه ایجاد کنه که از این بابت خوشحالم و ممنون از محسن شاه ابراهیمی و سارا خالدی.
و اما، عده کمى از عزیزانم سوالها و گیرهایی داشتن و البته که محبت داشته اند و گفتند که فیلم خوب بود فقط حیف که…..
فکر کردم همینجا خیلى کوتاه به بیشترین موارد مچ گیرى شده توسط این عزیزان پاسخ بدم! 🙂 ١- بله در اون زمان دکل هاى مخابراتى وجود داشت. اصولا دکلهای مخابراتی از زمان ورود مخابرات به ایران وجود داشتن با این تفاوت که در اون روزها غیب شدن دکل ها امر معمولی نبود!
٢- بله علمک گاز وجود داشته. اون چراغ گازى های رو دیوار که در خاموشى زمان بمباران تهران روشن می کردیم با باطری کار نمیکردن و گازی بودن.
٣- بله فیلم «خانه دوست کجاست» کیارستمى عزیز محصول سال شصت و پنجه و در سال شصت و شش اکران شده.
۴- بله گروه Beegees هنوز وجود داشت و این آهنگ بخصوص مال هشت سال قبل از داستان ماست. برخی از جوانان غرب زده و منحط اون روزگار هم تلاش میکردند تا شبیه جان تراولتاى فیلم «تب شنبه شب» حرکات موزون جلف انجام بدن.
۵- بله روم به دیوار مدونا هم بود و تا این حد هم بود که که بچه هاى مدرسه دو تا عکس بزرگ مارادونا میگرفتن و یه عکس کوچک مدونا جاش میدادن.
۶- بله متاسفانه معلم بدون ریش هم وجود داشت!
۷- نخیر؛ نسل خانم هاى زیبا و تر و تمیز، بعد از موشکباران و جنگ بوجود نیامد. زمان جنگ هم بودن و کم هم نبودن!
۸- نخیر؛ کتک زدن و خوردن خیلی هم بیشتر از این که تو فیلم هست با دلایل دم دستی و الکی تو مدرسه ها اتفاق می افتاد. من و سیامک انصاری و علیرضا عصار با هم تو همین مدرسه درس میخوندیم و کتک ها خوردیم که قصه ش خیلی مفصله!

در آخر هم باید بگم که قطعا فیلم ما مثل بقیه فیلمهای جهان بدون ایراد نیست فقط قصد داشتم تا خیال اون دسته از رفقا رو یه کم راحت کنم.
یک بار دیگه خسته نباشید میگم به گروه پر تلاش صحنه و لباس و تولید «بمب؛ یک عاشقانه» و دم تک تک شما تماشاچیان فیلم هم گرم.

منبع: instagram.com

بازدید کلی 60 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.