«حالا خورشید» سبزتر شد

«حالا خورشید» سبزتر شد

فصل جدید برنامه «حالا خورشید» که از اول دی ماه به مدت یک هفته پخش نشده بود، شنبه صبح روی آنتن رفت. رضا رشیدپور، پرویز نشاط، حمید ترابیان و مریم ماهور، مانند قبل اجرای بخش های مختلف «حالا خورشید» را برعهده دارند و آیتم های متنوع برنامه هم همچنان در فصل جدید ادامه دارند. مهم ترین تغییری که در این برنامه اتفاق افتاده و پخش آن را یک هفته به تعویق انداخته، تغییر دکور «حالا خورشید» است. در عین زیبایی بصری که دکور شیک جدید «حالا خورشید» دارد،اما سه اشکال دارد که نتوانسته نظر مخاطبان را جلب کند و مانند فصل های قبل جذاب باشد.
1-تاریک و تیره
«حالا خورشید» فصل های قبلی را به خاطر بیاورید: ترکیبی از رنگ های زرد، آبی و نارنجی که در یک فضای بسیار روشن، فضای چشم نوازی را ایجاد کرده بود. اما دکور جدید برنامه بسیار تاریک است و رنگ های شاد در آن دیده نمی شود. خاکستری و مشکی بیشترین رنگ هایی هستند که چه در دکور اصلی و چه در قسمت کتابخانه به چشم می آید. این دکور آن قدر تاریک است که خود رضا رشیدپور هم دیروز در خلال اجرای برنامه، به آن اشاره کرد.
2-بهار در زمستان
دکور جدید تناسبی با فصل زمستان که ندارد هیچ، اتفاقاً حال وهوای کاملاً تابستانی دارد و هیچ المان  زمستانی در آن دیده نمی شود. سرسبزی و گیاهانی که در استودیوی «حالا خورشید» دیده می شود، مناسب فصل بهار یا تابستان است. استفاده از فضای طبیعی در استودیوی یک برنامه تلویزیونی به خودی خود اتفاق مثبتی است، به شرطی که به موقع از آن استفاده شود.

3-آرامش شبانه به جای سرخوشی صبحگاهی
اگرچه دکور و جذابیت بصری در همه برنامه ها اهمیت زیادی دارد، اما این جذابیت بصری در یک برنامه صبحگاهی که قرار است مخاطب را از حال و هوای ساعات اولیه صبح بیرون بیاورد، اهمیت ویژه ای دارد. دکور جدید، حس سرخوشی و انرژی مثبتی را که تماشاگر در ساعات ابتدایی صبح به آن نیاز دارد، به مخاطب منتقل نمی کند. اگر این برنامه با دکور فعلی قرار بود مثلا بعدازظهر یا در ساعات پایانی شب پخش شود، اتفاقاً همین دکور، نقطه قوتی برای آن به حساب می آمد و زیبا بود، اما این دکور مناسب برنامه صبحگاهی نیست.

 

منبع: روزنامه خراسان

بازدید کلی 103 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.