گیشه انگلستان در آستانه رکورد شکنی بعد از نیم قرن

گیشه انگلستان در آستانه رکورد شکنی بعد از نیم قرن

انگلستان در آستانه ثبت رکورد جدید تعداد تماشاگران سالانه سینما بعد از حدود نیم قرن است. بر اساس آمار موسسه فیلم انگلستان در ماه نوامبر بیش از ۱۴ میلیون و ۸۴۷ هزار نفر به سینما رفته اند که پنج درصد بیشتر از همین ماه در سال ۲۰۱۷ است. اگر آمار تماشاگران دسامبر مانند سال های اخیر باشد، برای اولین بار بعد از سال ۱۹۷۰ تعداد مخاطبان سینما در این کشور از مرز ۱۷۶ میلیون نفر عبور می کند.

به گزارش ددلاین، در سال ۲۰۱۸ فیلم هایی مانند «پلنگ سیاه» و دنباله «ماما میا» فروش خوبی در انگلستان داشتند و در ماه های اخیر اکران فیلم هایی مانند «راپسودی بوهمی»، «جانوران شگفت انگیز: جرایم گریندلوالد» و «گرینچ» باعث شد تعداد تماشاگران از مرز ۱۶۱ میلیون نفر بگذرد.

سینماداران منتظر اکران «مری پاپینز برمی گردد» هستند تا آمار دسامبر بهتر هم بشود. سال گذشته تعداد تماشاگران گیشه انگلستان به ۱۷۰ میلیون نفر و درآمد ۱.۳ میلیارد پوند رسید که بهترین رقم در ۱۵ سال اخیر بود.

در حالی که گیشه سینما در انگلیس تحت تاثیر قیمت بالای بلیت و اکران پرشمار فیلم های آمریکایی است، تحولات مربوط به برگزیت و رونق گرفتن صنعت سرگرمی سازی آنلاین سینما را بیشتر در معرض خطر قرار داده است. رکورد شکنی آمار سینماروها خبر خوبی برای سینماداران در این کشور است.

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.