فاطمه معتمدآریا: دریچه‌های ابتذال در سینما باز شده است

فاطمه معتمدآریا: دریچه‌های ابتذال در سینما باز شده است

فاطمه معتمدآریا در یک گفت وگوی رادیویی از دلایل بازی نکردن در فیلم های کمدی و کمرنگ شدن حضورش در سینما گفته و از شرایط حاکم بر سینما انتقاد کرده است. او اعتقاد دارد که در سینما «دریچه های ابتذال» باز شده است.

معتمدآریا در گفت گو با برنامه «تهران من» رادیو تهران درباره سینمای کمدی امروز گفته است: «خیلی با سلیقه من منطبق نیست. شاید دلیل عدم حضور من در سینمای فعلی این باشد که نگاه من، یک نگاه عمیق در رابطه با احترام به تماشاگر است؛ ولی عموم کارهای طنز امروز خیلی با نگاه و سلیقه من جور نیست.»
به اعتقاد او مشکل در سیاست هایی است که در سینما جاری است: «دریچه های ابتذال در سینما باز شده است. اگر دریچه های ابتذال را به جای هر گونه محدودیت و تعیین اندازه در امور فرهنگی ببندند، مسئولان مطمئن باشند که چیزی جز فرهنگ و خوشبختی نصیب مردم نمی شود.»
معتمدآریا درباره دغدغه مندی خودش در حوزه فرهنگ و هنر گفت: «بدون دغدغه کار کردن ممکن نیست؛ چون همه ما زمان شروع یک کار، انگار بار نخست است که باید خودمان را برای مسئولین ثابت کنیم به اینکه نسبت به آرمان های خودمان و مردم و کاری که انجام می دهیم وفا داریم… امروز مطلبی خواندم از وزارت ارشاد از اینکه چگونه از هنرمندانی حمایت می شود که ممکن است مورد آسیب قرار بگیرند یا مورد بازخواست قرار بگیرند. این قانون گذاری کلی است که باید تغییر کند. همه در کار هنرمندان دخالت می کنند؛ اما هنرمند نمی تواند در کار خودش دخیل باشد. این یک اشکال اساسی قانون گذاری است که باید جای به هنرمندان اعتماد کنند. نمی شود هر بار هنرمند خودش را ثابت کند، بهتر است یک بار به او اعتماد کنند.»

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 27 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.