انتقاد ستاره «پیشتازان فضا» از جنبش #MeToo

انتقاد ستاره «پیشتازان فضا» از جنبش #MeToo

 ویلیام شتنر ستاره سریال مشهور و کلاسیک «پیشتازان فضا» هرچند معتقد است که جنبش #MeToo آزارهای پنهان علیه زنان را آشکار کرده و این اتفاق خوبی ست، اما می گوید که این جنبش برخی چیزها را از زمینه و شرایط تاریخی بیرون کشیده و درباره آن قضاوت می کند.

بازیگر ۸۷ ساله کانادایی در گفت وگو با دیلی میل تی وی انتقاد خود از این جنبش حامی حقوق زنان این طور توضیح داده است: «وقتی به چیزهایی که بیست سی سال پیش گفته و نوشته شده نگاه کنید، شرایط متفاوتی بوده و باید بر اساس همان شرایط قضاوت شود. تجاوز و حمله قطعا جنایت علیه بشریت است. اما پیشنهاد دادن به جنس مخالف که طرف مقابل جوابش بله یا نه است، از نظر من اشکالی ندارد.»

به گفته او، پیشنهاد یک مرد به یک زن مثل این است که به او پیشنهاد انجام مصاحبه شود: «وقتی از من می خواهید با شما مصاحبه کنم، به من توهین نشده. شاید طرز فکر من به دلیل عمرم قدیمی شده، اما سعی می کنم منصف باشم و در چنین پیشنهادهایی مشکلی نمی بینم.»

او با تاکید بر این که خودش سه دختر دارد، از #MeToo ستایش کرده و گفته این جنبش باعث شده نیروهای پنهانی که مخالف برقراری حقوق برابر بین زنان و مردان است، آشکار شود.

با این حال بازیگر کهنه کار می گوید که این جنبش به مرحله عصبیت رسیده است: «این یک فرهنگ جدید است. کل حرفه ما تغییر کرده. کل رابطه زن و مرد به مرحله دشوار و طاقت فرسایی رسیده است.»

شتنر همچنین پیشنهاد کرده که «آشوب به پاکن ها» که این جنبش اجتماعی را هدایت کرده اند باید کنار بروند و اجازه دهند که «افراد حرفه ای» سخنگوی آن شوند.

حرف های بازیگر سریال «پیشتازان فضا» در شبکه های اجتماعی با انتقاد رو به رو شده است.

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 16 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.