«آکوامن» فاتح گیشه شلوغ کریسمس شد

«آکوامن» فاتح گیشه شلوغ کریسمس شد

«آکوامن» جدیدترین فیلم ابرقهرمانی کمپانی دی سی علی رغم رقابت فشرده فیلم ها در تعطیلات نزدیک به سال نو میلادی توانست در صدر جدول گیشه روز کریسمس آمریکای شمالی قرار بگیرد. این فیلم فقط در روز سه شنبه ۲۲ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمدش از پنج روز اول اکران به رقم ۱۰۵ میلیون دلار رسید.

«آکوامن» که به کارگردانی جیمز ون و با بازی جیسون موموا در نقش اصلی ساخته شده، تا به حال بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است. این فیلم در گیشه آمریکای شمالی رقبای سرسختی مثل «مری پاپینز برمی گردد» و «بامبلبی» داشت.

دومین فیلم پرفروش روز کریسمس دنباله «مری پاپینز» با بازی امیلی بلانت بود که روز سه شنبه ۱۱ میلیون دلار فروخت. مجموع فروش این فیلم از چهارشنبه که اکرانش آغاز شد، به ۵۰ میلیون دلار رسیده است.

اما فیلم علمی-تخیلی «بامبلبی» که مقدمه ای بر سری فیلم های «ترنسفورمرز» به حساب می آید، روز کریسمس ۸.۹ میلیون دلار درآمد کسب کرد. این فیلم در پنج روز تعطیلات مجموعا ۳۴ میلیون دلار فروخت.

کمدی «هولمز و  واتسون» با بازی ویل فرل و جان سی. رایلی چهارمین فیلم پرفروش روز کریسمس بود و ۶.۴ میلیون دلار فروخت. اما در اتفاقی نادر، این فیلم از نظر منتقدان فاجعه بود و در سایت راتن تومیتوز صفر درصد نقد مثبت گرفت!

انیمیشن «مرد عنکبوتی: درون جهان عنکبوت» هم با ۵.۵ میلیون دلار فروش در روز سه شنبه پنجمین فیلم پرفروش کریسمس شد. مجموع درآمد این فیلم در ۵ روز ۷۳.۵ میلیون دلار شد.

دیگر فیلم جدید «معاون» ساخته آدام مک کی بود که از اصلی ترین بخت های جوایز سینمایی امسال است و با ۴.۷ میلیون دلار اکرانش را آغاز کرد. در این فیلم کریستین بیل نقش دیک چینی معاون رئیس جمهور در دوران جرج بوش پسر را بازی می کند.

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 62 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.