فروش موفق «آکوامن» در خارج از امریکای شمالی

فروش موفق «آکوامن» در خارج از امریکای شمالی

فیلم سینمایی «آکوامن» پس از ۱۱ روز اکران به فروش ۳۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کرده و به کمک تاثیر بازار چین توانست صدر باکس آفیس خارج از امریکا را به خود اختصاص دهد.

فروش فیلم ابرقهرمانی «آکوامن – Aquaman» آرام آرام به مرز ۳۰۰ میلیون دلار نزدیک می شود و این در حالی است که «آکوامن» هنوز در داخل مرزهای آمریکای شمالی اکران نشده و آغاز نمایش آن برای هفته آینده برنامه ریزی شده است.
این اثر مشترک کمپانی های «برادران وارنر» و «دی سی کمیک» پس از آن توانست به صدر جدول باکس آفیس خارج از آمریکا دست یابد که در تعطیلات دومین هفته نمایش خود بیش از ۱۲۶ میلیون دلار از گیشه ها کسب کرد، البته تاثیر بازار چین در دستیابی به این رکورد حایز اهمیت فراوان است. اکران «آکوامن» ۱۰ روز پیش در هفتم دسامبر (۱۶ آذر)، در چین آغاز شد و پس از آن به ۴۲ بازار بین المللی گسترش یافت. «آکوامن» تا اینجای کار به عنوان شاخص ترین و آخرین فیلم سال ۲۰۱۸ «دی سی»، با ۶۵ درصد فروش بیشتر، عملکردی به مراتب بهتر از «لیگ عدالت» فیلم پرفروش سال ۲۰۱۷ میلادی این کمپانی داشته است.

«آکوامن» اثری در ژانر ابرقهرمانان و بر پایه شخصیتی به همین نام به کارگردانی جیمز وان است. جیسون موموآ کاراکتر اصلی «آکوامن» است و امبر هرد، ویلم دفو و نیکول کیدمن از دیگر بازیگران این فیلم هستند. داستان این اثر سینمایی حول شاهزاده ای به نام آرتور کری، وارث امپراطوری زیر آب آتلانتیس می گردد که باید مردم خود را در مقابل بدخواهی های برادر ناتنی اش هدایت و رهبری کند.

استودیوی «برادران وارنر» بعد از آن تصمیم گرفت فیلم خود را اول در بازارهای خارج از مرزهای آمریکا عرضه کند که سینماهای آمریکا در انتهای سال جاری میلادی با انبوهی از عناوین جذاب و فیلم های پرفروش پر شدند؛ فیلم هایی همچون «بازگشت مری پاپین» و اسپین آف تبدیل شوندگان با نام «بامبل بی» که همگی هوداران خود را دارند. پیش بینی می شود «آکوامن» در پنج روز کریسمس بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته باشد.

از دیگر آمار فیلم های حاضر در بازار جهانی می توان به فروش ۲۱ میلیون دلاری افتتاحیه انیمیشن مرد عنکبوتی با نام «Spider-Verse» در ۴۴ کشور و فروش در مجموع ۱۳۳ میلیون دلاری «گرینچ» در ۶۵ کشور نام برد.

 

منبع: پارس

بازدید کلی 77 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.