آغاز ناامید کننده «بی نامی»، افت فروش «میلیونر میامی» در هفته دوم اکران

آغاز ناامید کننده «بی نامی»، افت فروش «میلیونر میامی» در هفته دوم اکران

در هفته ای که گذشت به جز «بمب یک عاشقانه»، «کلمبوس» و «پاستاریونی» تقریباً تمامی فیلم های روی پرده با افت فروش مواجه شدند. در این میان «مارموز» هم که از هفته گذشته روی پرده رفته تاکنون یکه تازی عجیبی در گیشه داشته است. این فیلم پس از شش روز گیشه اش از مرز یک میلیارد تومان عبور کرده است.
«بی نامی» نیز که همزمان با ساخته کمال تبریزی به نمایش درآمده تا اینجای کار شروعی ناامید کننده در گیشه داشته است. این فیلم پس از شش روز تنها حدود ۳۰ میلیون تومان فروخته است.
از دیروز نیز فیلم «اتاق تاریک» به کارگردانی روح ا… حجازی در گروه آزادی و به جای «سرو زیر آب» روی پرده رفت. این فیلم با بازی ساره بیات و ساعد سهیلى مضمونی اجتماعی دارد و داستان فرهاد و هاله زوجی جوان را روایت می کند که فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار می دهد… .
در حال حاضر در میان فیلم های روی پرده «بمب یک عاشقانه» با فروش یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومانی اش در عرض یک هفته در صدر جدول پرفروش ترین های اکران قرار دارد. ساخته جدید پیمان معادی با افزایش تعداد سینماهایش حالا مجموع فروش خود را در هفته دوم اکرانش به دو میلیارد و ۷۳۳ میلیون تومان رسانده است. این فیلم در مجموع ۱۰۲ سینما در کشور دارد.
«مارموز» در حال حاضر ۸۰ سینما در تهران و شهرستان ها دارد و با فروش بیش از یک میلیارد تومانی اش هم اکنون دومین فیلم پرفروش هفته لقب گرفته است.
«کلمبوس» که با اکران «مارموز» حالا به رتبه سوم جدول فروش هفتگی رسیده، ۳۵ سینما در تهران و ۶۸ سینما در شهرستان ها دارد. مجموع فروش این فیلم پس از ۱۳ روز نمایش به گفته پخش کننده اش حدود یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان است.
«پاستاریونی» چهارمین فیلم پرفروش هفته است. این فیلم کودک و نوجوان با تعداد قابل توجه ۹۴ سینما در کشور تاکنون ۲۰ روز نمایش داشته است. گیشه فیلم سهیل موفق در عرض چند روز گذشته از مرز یک میلیارد تومان عبور کرد.
«میلیونر میامی» در پایان هفته دوم اکرانش با افت فروش مواجه شد. این فیلم کمدی که از همان هفته آغازین اکرانش در رقابت با دو فیلم «بمب یک عاشقانه» و «کلمبوس» فروش پایین تری را در گیشه به ثبت رساند، در حال حاضر ۳۸ سینما در تهران و ۶۵ سینما در شهرستان ها در اختیار دارد. ساخته مصطفی احمدی در مجموع تهران و شهرستان ها حدود ۶۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.
«پیشونی سفید ۲» با وجود کاهش سینماهایش افت فروش جزئی داشت. جالب اینکه این فیلم پس از ۶۶ روز نمایش هم اکنون در رتبه ششم فیلم های پرفروش هفته قرار دارد. ساخته سیدجواد هاشمی در تهران و شهرهای مختلف به ترتیب ۲۱ و ۴۲ سینما دارد. «پیشونی سفید ۲» در مجموع نیز سه میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان فروخته است.
«مغزهای کوچک زنگ زده» که به گفته سخنگوی شورای صنفی نمایش سقف هفته های اکرانش به پایان رسیده در روزهای پیش رو بخش عمده سینماهایش را از دست می دهد و تنها در برخی از پردیس ها نمایش خواهد داشت. ساخته هومن سیدی این روزها ۱۲ سینما در پایتخت دارد و به طور همزمان در ۲۲ سینمای شهرستان ها در حال نمایش است. فروش کل این فیلم پس از ۸۰ روز نمایش به مبلغی حدود ۱۲ میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان رسیده است.
فروش «وای آمپول» با افت مواجه شد ولی این فیلم همچنان مانند هفته قبل در رتبه هشتم جدول فروش هفتگی قرار دارد. این فیلم با ورود به هفته چهارم اکران برخی از سالن هایش را از دست داده. در حال حاضر ۱۰ سینما در تهران و ۳۱ سینما در شهرهای مختلف نمایش اولین فیلم بلند علیرضا محمودزاده را برعهده دارند. این فیلم در مجموع و به گفته پخش کننده اش یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان فروش داشته است.
پس از «وای آمپول» و با اختلاف جزئی فیلم «آستیگمات» در رتبه نهم جدول فروش هفتگی قرار دارد. ساخته مجیدرضا مصطفوی در پایان هفته چهارم اکرانش و با از دست دادن سینمای سرگروهش با افت فروش فاحشی مواجه شده است. هم اکنون ۱۳ سینما در تهران و ۲۶ سینما در شهرهای مختلف نمایش این فیلم را برعهده دارند. مجموع گیشه «آستیگمات» در سینماهای تهران و شهرستان ها حدود یک میلیارد و ۴۵۱ میلیون تومان است.
«لازانیا» این روزها پنج سینما در تهران و ۲۲ سینما در شهرستان ها دارد و ۷۳ روز نیز از اکرانش می گذرد. ساخته جدید حسین قناعت در مجموع نیز حدود چهار میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان فروخته است.
با کاهش تعداد سینماهای «خانم یایا» فروش این فیلم نیز هم اکنون به پایین ترین میزان ممکن رسیده است. ساخته عبدالرضا کاهانی هفت سینما در تهران و هفت سینما در شهرستان ها دارد. فروش کل این فیلم پس از ۳۹ روز نمایش مبلغی حدود سه میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان است.
۱۴۹ روز از نمایش «هزارپا» گذشته و این فیلم همچنان در تهران دو پردیس کورش و مگامال را در اختیار دارد و همزمان در ۱۱ سینمای شهرهای مختلف نیز در حال اکران است. این فیلم کمدی در هفته ای که گذشت در همین سینماها حدود ۵۵ میلیون تومان به مجموع فروش خود اضافه کرد. فروش کل ساخته ابوالحسن داودی در سایت سینما تیکت ۳۷ میلیارد و ۷۹۵ میلیون تومان است.
«سرو زیر آب» در پایان هفته چهارم اکرانش تعداد زیادی از سینماهایش را از دست داده و حالا تنها در ۹ سینمای پایتخت و ۱۷ سینمای شهرستان ها نمایش دارد. ساخته محمدعلی باشه آهنگر به گفته پخش کننده اش در مجموع سینماهای تهران و شهرستان ها ۴۳۰ میلیون تومان فروش داشته که این میزان گیشه با توجه به بودجه ای که برای تولید این فیلم صرف شده بسیار ناچیز است. «سرو زیر آب» از امروز نیز سینمای سرگروهش، آزادی را در اختیار «اتاق تاریک» قرار می دهد.
«لس آنجلس – تهران» در تهران تنها پردیس باغ کتاب را در اختیار دارد و در شهرستان ها نیز در ۹ سینما در حال نمایش است. این فیلم ۶۶ روز روی پرده قرار داشته و میزان گیشه اش نیز پس از این مدت به مبلغی حدود هفت میلیارد و ۷۰۵ میلیون تومان رسیده است.
«هشتگ» نیز مانند «مغزها…» ۸۰ روز از اکرانش می گذرد و این روزها در ۱۲ سینمای کشور نمایش دارد. فروش کل این فیلم کمدی مبلغی حدود سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است.
«بی نامی» همانطور که در ابتدای متن اشاره شد در عرض یک هفته ای که اکران شده فروش چندان بالایی نداشته است. ساخته علیرضا صمدی با ۱۸ سینما در تهران استارت زده و به تازگی نیز با همین تعداد سالن به طور همزمان در شهرهای مختلف روی پرده رفته. مجموع گیشه این فیلم اجتماعی حدود ۳۲ میلیون تومان است.
«گرگ بازی» پس از ۵۲ روز نمایش این روزها در تهران در دو پردیس آزادی و باغ کتاب و در شهرستان ها در دو سینمای شهرهای تبریز و مشهد به صورت تک سانس نمایش دارد. ساخته عباس نظام دوست در مجموع یک میلیارد و ۴۰۷ میلیون تومان فروخته است.
«در مسیر باران» ۵۲ روز از اکرانش گذشته و در حال حاضر این انیمیشن در هفت سینمای کشور به اکران خود ادامه می دهد. فروش کل ساخته حامد کاتبی به گفته پخش کننده اش حدود ۱۳۰ میلیون تومان است.
«امین و اکوان» عنوان دیگر انیمیشن در حال اکران است که به تازگی در ۱۰ سینمای کشور به نمایش درآمده و به گفته پخش کننده اش تاکنون حدود ۷۰ میلیون تومان نیز فروش داشته است. قرار است در روزهای پیش رو به تعداد سینماهای این انیمیشن اضافه شود.

 

منبع: banifilm

بازدید کلی 21 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.