حرکت متفاوت استاد شفیعی کدکنی در مراسم بزرگداشت «محمدعلی موحد»!

حرکت متفاوت استاد شفیعی کدکنی در مراسم بزرگداشت «محمدعلی موحد»!

مراسم نکوداشت 7 دهه خدمات فرهنگی و ادبی استاد « محمدعلی موحد » عصر سه شنبه با حضور حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ، حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی ، شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی و استادان ادب و فرهنگ از جمله محمدرضا شفیعی کدکنی نویسنده و شاعر معاصر در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد. محمدعلی موحد، حقوق دان و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، تاریخ نگار و عرفان پژوه است که در طول زندگی خویش همواره مشغول تحقیق، تألیف و ترجمه بوده و آثار شاخصی از خود به یادگار گذاشته  است که بی  شک مهم ترین آن ها تحقیق در متون عرفانی، به ویژه چاپ انتقادی مقالات شمس تبریزی است.

استاد شفیعی بر درگاه تالار فردوسی روی زمین نشست تا درمراسم تجلیل استاد موحد شرکت کرده باشد.
از استاد شفیعی شنیده بودم که استاد موحد یکی از ده دانه درشت فرهنگ ایران معاصر است. ایشان بر پیشانی یک مقاله خود که به موحد تقدیم کرده نوشت: شادی شیخی که خانقاه ندارد. از دکتر موحد شنیدم که گفت شفیعی در کار خود نظیر ندارد. گفت بسیار شادم که شفیعی کدکنی گفته من اگر وزیر بودم مقاله «بازخوانی پرونده اتحاد اسلام نادر» تو را در کتابهای درسی می گذاشتم تا همه فرزندان ایران آن را بخوانند.
مولانا می فرمود متحد جانهای مردان خداست. زیرا بزرگی خود را در کوچک داشت دیگری نمی بینند. آنقدر بزرگ هستند که بزرگی دیگران را مایه کوچکی خود نمی دانند… درود بر محمدعلی موحد که آنقدر نازنین و نازنین و نازنین است که مثل شفیعی کدکنی مردی در صف النعال مجلس بزرگداشتش بر زمین می نشیند.

منبع: ایرنا، کانال تلگرامی احسان رضایی

بازدید کلی 199 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.