ناگفته‌هایی از زندگی ایلان ماسک؛ وقتی کارآفرین موفق کارکنانش را فراری می‌دهد

ناگفته‌هایی از زندگی ایلان ماسک؛ وقتی کارآفرین موفق کارکنانش را فراری می‌دهد

ایلان ماسک مالک شرکت اسپیس ایکس، تسلا موتورز و بنیانگذار پی پال به دلیل فشار کاری بالا برای ساخت نسل جدید خودروی خود ران رفتار هایی ضد و نقیض در پیش گرفته و این سبب ترک ده ها مدیر و کارشناس اجرایی از شرکت تسلاموتورز درسال های اخیر شده است.

کارکنان ماسک می گویند او رفتار های خاصی دارد و به تازگی صد ها نفر را اخراج کرده یا در جلسه مصاحبه کاری اگر از نوع پوشش افراد خوشش نیاید آن ها را استخدام نمی کند.

زندگی شخصی جنجالی او نیز بر بهره وری کاری و موفقیتش اثرمنفی گذاشته است. ایلان ماسک تاکنون3 بارازدواج کرده و از همسر اول خود صاحب ۵ فرزند پسر، یک دوقلو و یک سه قلو است که تمامی آن ها با روش IVF به دنیا آمده اند.

او پس از طلاق از همسر اولش ازدواج ناکام دیگری نیز داشت و اکنون مجرد است، هرچند که هرازگاهی آشنایی با افراد مشهور به ویژه خواننده ها و بازیگران هالیوودی او را دوباره به تیتر یک مجله ها تبدیل می کند، اما به دلایل مختلف هیچ گاه او دوباره به زندگی خانوادگی باثبات دست نیافته است.

کارکنان او مشکلات خانوادگی و شخصی ماسک را از جمله دلایل رفتار های تند و بی رحمانه او با همکارانش می دانند، همچنین فشار برای راه اندازی خط تولید کاملاً رباتیک خودرو های خود ران تسلا موتورز و پیش فروش میزان فراوان خودرو درحالی که حتی یک عدد از آن ها تولید نشده ماسک را زیر فشارانتقاد های فراوان برده است.

ساخت مدل شماره ۳ خودرو های خودران تسلا درسال ۲۰۱۶ با قیمت ۳۵ هزار دلار اعلام شد و بیش از ۳۲۵ هزار نفر آن را با قیمت هزار دلار پیش خرید کرده اند.

ماسک در نظر داشت خط تولید خودروی خود ران به طور کامل رباتیک باشد و نیاز به پیشرفت فناوری و هزینه های جاری سبب شد تا درساخت خودرو تاخیر ایجاد شود.

توییت های جنجالی ماسک در شبکه های اجتماعی نیز دردسر هایی تازه  برای او به وجود آورده و اکنون مجبور به پرداخت جریمه ۲۰ میلیون دلاری شده است.

مصاحبه جنجالی او که در شبکه های اجتماعی منتشر شد و ماسک را درحال استعمال ماده مخدر ماری جوآنا نشان داد نیز یکی دیگر از حاشیه های تاریک زندگی او نام گرفت و اکنون ادامه همکاری شرکت اسپیس ایکس با ناسا در پروژه های فضایی با اما و اگر هایی همراه شده است.

تولید خودروی سدان مورد علاقه ماسک و سخت گیری های او سبب شده است تا ده ها مدیراجرایی از شرکت او بروند.

کارکنان قدیمی که سال ها با ماسک همکاری کرده اند به دلیل رفتار های عجیب و غریب و سخت گیری های او شرکت را ترک کرده ند و تازه وارد ها نگران انجام کوچکترین خطا هستند که سبب اخراج سریع آن ها از سوی ماسک می شود.

برخی کارکنان او می گویند، پیش تر کار های بسیار موفقی با همکاری ماسک انجام داده اند و امیدوارند روند کار ها به شکل مطلوب قبل بازگردد.

ماسک در نظر دارد تا پیش از پایان سال میلادی جاری و با استفاده از مزایای مالیاتی که اکنون جاری است خودرو ها را ساخته و روانه بازار های جهانی کند، زیرا از سال آینده میلادی قانون مالیات خودروسازان درآمریکا دگرگون خواهد شد.

منبع: yjc.ir

بازدید کلی 25 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.