خبرساز شدن فرزندان دو تابعیتی هنرپیشه‌ها

خبرساز شدن فرزندان دو تابعیتی هنرپیشه‌ها

در آخرین روز هفته ای که گذشت در این صفحه گزارشی کار شد با تیتر «سلبریتی ها و آقازاده هایی که در خارج از ‏کشور زندگی می کنند چه تفاوتی دارند؟» که در آن با استفاده از اطلاعات مندرج در جدولی که روز قبلش در سایت های گوناگون ‏آمده بود، به این نکته اشاره شده بود که ظاهرا انتشار انواع و اقسام اخبار و تحلیل ها و شایعات ریزودرشت درباره زندگی ‏سینماگران در خارج و به دنیا آوردن فرزندان شان خارج از مرزهای این آب وخاک بیشتر به دلیل دیوار کوتاه این گروه است و در ‏شرایطی که داشتن تابعیت خارجی در میان فوتبالیست ها و موزیسین ها و حتی سیاستمداران بدل به امری عادی شده، زیر سوال ‏بردن هنرپیشه ها و دیگر سینماگران به این بهانه جز بی انصافی چیز دیگری نمی تواند باشد. در شرایطی که در دو روز گذشته فضای رسانه ای کشور در اختیار حواشی مربوط به ماجرای مسعود فراستی- آرش ظلی پور ‏بود؛ مروری گذرا در خبرگزاری ها و سایت های مجازی نشان از این دارد که ماجرای سلبریتی های ساکن کشورهای ‏اروپایی و آمریکایی هنوز هم در زیر سطح موضوعات رسانه ای سینمای ایران جریان دارد.
یکی از نام هایی که در گزارش یادشده به زندگی در کانادا متهم (!) شده بود؛ پیمان قاسمخانی است. نویسنده و بازیگری که در پی ‏انتشار خبر سکونتش در شهر تورنتو ضمن اشاره به این که «مهاجرت ابدا عمل مذمومی نیست و اگر کسانی بخواهند به نیت ‏زندگی بهتر به جایی بروند، کاملا حق دارند» اصل خبر را تکذیب کرده و می گوید: « این که من در کانادا زندگی می کنم، باید بگویم ‏این اطلاعات غلط است و در زندگی ام فقط دو بار در کانادا میهمان بودم. من اقامت هیچ جای دنیا را ندارم و در هیچ جایی به غیر‏از ایران، خانه و زندگی ندارم.»
نام شیلا خداداد هم در گزارش آمده بود، آن هم با این توضیح که او تنها کسی بود که در پاسخ به انتقادات گفته بود: «دوست داشتم ‏این کار را کردم.» پاسخی منطقی برای کسانی که به خودشان اجازه می دهند در خصوصی ترین جنبه های زندگی اشخاص سرک ‏بکشند. حالا با انتشار این گزارش و داغ شدن دوباره هشتگ #سلبریتی_های_دو_تابعیتی، شیلا خداداد در پیج اینستاگرام اش نوشته:«پس تمام مشکلات کشور تقصیر ما بود و خودمان خبر نداشتیم. شما به جای آن که حواس مردم را با این چرندیات پرت کنین اخبار ‏درست درباره مملکت بهشون بدین. الان که چی؟ آخ آخ من که خیلی خجالت کشیدم. الان سامیار و ساتین رو قورت میدم و دوباره ‏در وطن به دنیا میارمشون‎.»
فریبرز عرب نیا هم در پی انتشار لیست بازیگران دوتابعیتی که در ادامه گزارش جنجالی ٣٠: ٢٠ را در پی داشت، با انتشار ‏ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود به تلویزیون حمله کرد: «بنده را مفتخر کردند و به عنوان اسم اول آن بالا نشانده اند. تلویزیون ‏ملی جمهوری اسلامی هم براساس رویه همیشگی خود سعی کرده آنهایی که محبوب مردمند؛ تخریب بشوند و آنهایی که کاری جز ‏تخریب کشور ندارند و نفرت انگیز هستند را محبوب مردم کند‎.‎‏» ‏ ایلنا در خبری که براساس گفته های عرب نیا تنظیم کرده، در ادامه آورده است:«من هنوز دوتابعیتی نیستم و اگر هم بشوم؛ کار ‏خلاف قانونی نکرده ام و مسأله شخصی ام بوده که به خودم مربوط است. شما بهتر است از کارگرها، معلم ها و از همه هم وطن های ‏زجر دیده مان گزارش تهیه کنید.»
یکی دیگر از چهره هایی که به گزارش دوتابعیتی ها واکنش نشان داد، مهراب قاسمخانى بود. او با اشاره به این که «من نکته این ‏فهرست رو نفهمیدم که آیا می خواستن اطلاع رسانی زرد کنن یا احساس افشاگری بهشون دست داده» با اشاره به اسامی مطرح شده ‏در فهرست نوشته بود: «هیچ کدوم شون نه سیاست گذار فرهنگی هستن، نه اقتصادی، نه مسئولیت رسمی در قبال معیشت مردم ‏دارن، نه خودی محسوب می شن و نه شعارهای غرب ستیزانه دادن. در نتیجه نه از نظر قانون مشکل داره که جای دیگری زندگی ‏کنن و نه از نظر اخلاقی مشکلی داره که بچه شون رو کجا به دنیا بیارن.»
در آخر مطلب نیز مهراب مثل همیشه با یک شوخی تمام کرده بود:«پیمان جون… داداش… این درسته که کانادا زندگی کنی و به ‏برادرت نگی؟ واسه همینه که هر وقت قرار می ذاریم دیر می رسی؟»
در فهرست منتشرشده نامی از امیرمهدی ژوله نبود، اما او نیز درباره این موضوع نوشت: «بیست وسی ای ها؛ واقعا براتون سواله ‏که چرا چهار نفر بازیگر بچه شون رو خارج از ایران زایمان کردن؟ واقعا براتون سواله که چرا بازیگرها اقامت یک جای دیگه ‏رو هم دارن؟ براتون سوال نیست که چرا نود درصد فارغ التحصیل های دانشگاه های برتر کشور میذارن میرن؟ جای سوال نیست ‏که چرا تو لس آنجلس، تورنتو، آنتالیا، تفلیس، هر خراب شده ای داد بزنی ممد، چهل نفر می گن جانم؟» ‏
همین!‏

منبع: روزنامه شهروند

بازدید کلی 66 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.