نظر بازیگر زن مطرح ترکیه درباره حجاب

نظر بازیگر زن مطرح ترکیه درباره حجاب

مهرداد فرید تهیه کننده و کارگردان سینما، درباره آخرین وضعیت اکران «جن زیبا»، گفت: به دلیل نمایش همزمان فیلم در کشور های لبنان، جمهوری آذربایجان و ترکیه سعی می کنم در دهه سوم آذر، اکران این فیلم را در کشور آغاز کنم. چون این اثر تولید مشترک است به نظرم بهتر است در یک زمان اکران شود. فکر می کنم مردم ایران لایق  و مشتاق  باشند که “جن زیبا ” را به صورت همزمان با چند کشور دیگر ببینند.
این کارگردان ادامه داد: اگر چنین اتفاقی رخ دهد، برای سینما و کشورمان یک دستاورد است؛ چون برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران فیلمی به صورت مشترک ساخته شده و همزمان در چند کشور همسایه و مسلمان نیز اکران می شود. از طرف دیگر، بخش خصوصی این کشور ها برای همکاری در تولید و اکران همزمان تشویق می شوند.
فرید عنوان کرد: بدون استثناء روزی نیست که از کشور های عرب و آسیای میانه در فضای مجازی پیغام دریافت نکنم که چرا نمایش این فیلم را آغاز نمی کنید؟ مردم کشور های منطقه بازیگر بین المللی ” جن زیبا ” را دوست دارند و کار های او را دنبال می کنند؛ دیدن چهره محجبه نورگل یشیلچای برای آن ها جالب و دیدنی است. ضمن اینکه خود ایشان در مصاحبه هایی که در کشورش انجام داده از حجاب به عنوان زیبایی رازآلود و معنوی یاد کرده و کلا دید مثبتی به آن نشان داده است.
وی گفت: ما می خواهیم وزیر محترم ارشاد را متوجه چنین اتفاق مهم فرهنگی و سینمایی کنیم. صد البته انتظار تشویق عوامل فیلم را هم داریم. بنابراین مواجهه با موانع اداری و یا کندی بوروکراسی، میتواند ما را از روند اکران همزمان فیلم عقب نگه دارد که این زیبنده سینمای ایران نیست.

منبع: yjc.ir

بازدید کلی 31 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.