ایلان ماسک، نام موشک فضایی اسپیس ایکس را تغییر داد!

ایلان ماسک، نام موشک فضایی اسپیس ایکس را تغییر داد!

ایلان ماسک، مالک شرکت فضایی اسپیس ایکس به تازگی درحساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است نام سفینه غول پیکر این شرکت را از فالکون هِوی به کشتی ستاره ای (Starship) دگرگون می کند.

مقام های اسپیس ایکس همچنین اعلام کرده اند در پرتاب های آتی این سفینه فضایی پیشرفته ماموریت های کشف و سفر به سیستم های ستاره ای فراخورشیدی در نظر گرفته شده است.

موشک فضایی فالکون هوِی از چنر بخش تشکیل شده است؟
موشک فضایی فالکون هوِی، از دو بخش پیشران و تقویت کننده تشکیل شده است و درماموریت های آتی، کشتی ستاره ای به ماموریت های طولانی درفضا خواهد رفت.

کارشناسان تخمین می زنند کشتی ستاره ای در اواخرسال ۲۰۱۹ اولین پرتاب بدون سرنشین خود به فضا را انجام خواهد داد.

بخش بالایی سفینه به نام کشتی ستاره ای و بخش تقویت کننده آن (Super Heavy) نام گذاری شده است. بخش تقویت کننده وظیفه ایجاد انرژی لازم برای فرار از جاذبه کره زمین را بر عهده دارد.

به گفته ایلان ماسک، نزدیک ترین سیستم ستاره ای نزدیک به خورشید منظومه شمسی، سیستم آلفاقنطورس (Alpha Centauri) است که در فاصله ۴.۳ سال نوری از زمین قرار دارد.

یکی از هدف های ایلان ماسک از سرمایه گذاری در صنعت فضایی، ارسال موشک سرنشین دار به مریخ و مسکونی کردن آن سیاره است.

مقام های اسپیس ایکس امیدوار هستند اولین پرتاب سفینه فضایی بدون سرنشین به مریخ درسال ۲۰۲۲ انجام و سپس پرتاب سفینه سرنشین دار درسال ۲۰۲۴ اجرایی شود.

در میان پروژه های مختلف، اسپیس ایکس پرواز توریست فضایی به مدار کره ماه درسال ۲۰۲۳ را نیز پیگیری می کند.

سفینه فضایی کشتی ستاره ای (Starship) اولین بار در سال ۲۰۱۶ با هدف بخشی از پروژه مسکونی کردن سیاره مریخ، کمک به سیستم بین المللی حمل و نقل ماهواره ای ساخته شد؛ این موشک فضایی دارای ۴۰ کابین است که درهریک ۶ فضانورد می تواند اقامت کند. از جمله ویژگی های منحصربه فرد موشک، توان حمل بیش از ۱۰۰ تن بار به فضاست.

اسپیس ایکس امیدوار است موشک آن جایگزین موشک های فعلی مورد استفاده به وسیله ناسا و سایر آژانس های فضایی شود.

موشک BFR دارای مخزن سوختی فوق العاده بزرگی است که می تواند حدود ۱۲۰۰ تن اکسیژن مایع را نگهداری کند، ارتفاع این موشک به میزان ۱۰۶ متر و دارای ۳۷ موتور رپتور (raptor) است.

منبع: yjc.ir

بازدید کلی 23 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.