برنده جایزه بهترین فیلمبرداری سال سینما معرفی شد

برنده جایزه بهترین فیلمبرداری سال سینما معرفی شد

جایزه اصلی بیست وششمین جشنواره بین المللی فیلم «کمراایمج» لهستان ویژه هنر فیلمبرداری به فیلمی از کره جنوبی رسید.
در این رویداد سینمایی که ویژه هنر فیلمبرداری است، ۱۳ فیلم شاخص سینمای جهان برای کسب جایزه “قورباغه طلایی” بهترین فیلمبرداری رقابت کردند و در نهایت درام تاریخی «قلعه» ساخته «دون-هیوک هوانگ» با تصویربرداری «جی-یونگ کیم» که درباره تهاجم چین در قرن هفدهم میلادی به کره جنوبی است جایزه بهترین اثر را دریافت کرد.

اما دو فیلم «جنگ سرد» از «پاول پالیکوفسکی» نماینده اسکار لهستان و «روما» نماینده سینمای مکزیک در اسکار به کارگردانی «آلفونسو کوارون» به ترتیب جایزه قورباغه نقره ای و برنز جشنواره فیلم «کمراایمج» در سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص دادند.

«جنگ سرد» که روایت داستان عاشقانه در بحبوحه جنگ سرد در لهستان، برلین، یوگسلاوی و پاریس است را «لوکاس زال» فیمبرداری کرده است و در فیلم «روما» نیز خود «آلفونسو کوارون» وظیفه فیلمرداری را عهده دار بوده است.

هر دو فیلم «جنگ سرد» و «روما» کاملا به صورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده اند.

«۲۲ جولای» به کارگردانی «پل گرینگراس»، «دروزاده ابدیت» به کارگردانی «جولین شنابل»، «تصنیف باسترکراگز» ساخته برادران «کوئن»، «محبوب» به کارگردانی «یورگس لانتیموس»، «نخستین انسان» ساخته «دمین شزل»، «پاترلو» از «مایک لی»، «رشته خیال» به کارگردانی «پل توماس اندرسون»، «نیایش پیش از سپیده دم» از «ژان استفن-سوور»، «گل رُز در زمستان» از «جاشوا سینکلر» و «ستاره ای متولد شده است» از «بردلی کوپر»، دیگر نامزدهای بهترین فیلمبرداری سال ۲۰۱۸ در این رویداد سینمایی بودند.

همچنین فرشید اخلاقی سینماگر ایرانی نیز برای فیلمبرداری مستند کوتاه «درد از آن من است» محصول کشور استرالیا در شاخه بهترین مستد کوتاه مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفت.

در پنج سال گذشته برنده جایزه اصلی جشنواره «کمراایمج» در سه مورد توانسته به جمع نامزدهای نهایی جوایز اسکار در شاخه بهترین فیلمبرداری راه یابد.

سال گذشته فیلم برنده خرس طلای برلین «در جسم و روح» ساخته «الدیکو انیادی» با فیلمبرداری «میت هربای» موفق به کسب جایزه اصلی این رویداد سینمایی شد.

بیست وششمین جشنواره فیلم «کمراایمج» از تاریخ ۱۰ تا ۱۷ نوامبر (۱۹ تا ۲۶ آبان) در کشور لهستان برگزار شد.

منبع: isna.ir

بازدید کلی 5 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.