استن لی، اسطوره دنیای کامیک مارول درگذشت

استن لی، اسطوره دنیای کامیک مارول درگذشت

استن لی، اسطوره دنیای کامیک و خالق شخصیت ها و مجموعه های محبوب ابرقهرمانی، در سن ۹۵ سالگی درگذشت. طبق خبری که وب سایت TMZ منتشر کرده، استن لی روز دوشنبه در خانه خود در هالیوود هیلز دچار سکته قلبی شد و سپس با آمبولانس راهی مرکز درمان پزشکی Cedars-Sinai شد، اما در نهایت او در این مرکز و در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت. بدون هیچ شکی این خبر شوکه کننده باعث ناراحتی، غم و اندوه طرفداران دنیای کامیک، ابرقهرمانی، مارول و حتی سینما شده است.

لی در طول سال های گذشته با مشکلات و بیماری های مختلفی دست و پنجه نرم می کرد و طی سال های اخیر دچار مشکلات بینایی نیز شده بود. استن لی و جک کربی از سال ۱۹۶۱ همکاری خود را با خلق مجموعه چهار شگفت انگیز (The Fantastic Four) آغاز کردند. پس از آن لی در خلق شخصیت ها و مجموعه های محبوبی که امروز بیشتر برای فیلم های خود شناخته می شوند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به مرد عنکبوتی (Spider-Man)، بلک پنتر (Black Panther)، هالک شگفت انگیز (The Incredible Hulk)، آیرون من (Iron Man)، ایکس من (X-Men) و اونجرز  (The Avengers) اشاره کرد، نقش داشته است.

اگرچه استن لی هرگز نقشی را در ایجاد و گسترش دنیای سینمایی مارول نداشته است، اما صحنه های کوتاه و افتخاری او همیشه به بخش جدا نشدنی فیلم های این مجموعه تبدیل شده و او حضور در تمامی فیلم های این مجموعه به همراه حضورهای افتخاری دیگر در برخی از فیلم های دیگر مارول را در کارنامه خود داشته است. بسیار هم بعید است که بتوان جای خالی این صحنه ها را در فیلم های آینده مارول پر کرد.

منبع: zoomg.ir

بازدید کلی 50 , بازدید امروز 1

1 comment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.