«نهنگ آبی»؛ اولین تجربه «فریدون جیرانی» در شبکه نمایش خانگی

«نهنگ آبی»؛ اولین تجربه «فریدون جیرانی» در شبکه نمایش خانگی

“فریدون جیرانی” کارگردانی سینما و تلویزیون بعد از سالها فعالیت شبکه نمایش خانگی با سریال “نهنگ آبی” به سراغ حضور در این عرصه رفته است.
سریال نهنگ آبی در ابتدا با نام “تلگرام” پیش تولید خود را آغاز کرد اما نزدیک به دو ماه پیش و همزمان با شروع روند فیلمبرداری به نهنگ آبی تغییر نام داد.
ساعد سهیلی بازیگر جوان سینما در این سریال نقش اصلی را بر عهده دارد. این نخستین همکاری ساعد سهیلی در شبکه نمایش خانگی و اولین همکاری وی با فریدون جیرانی است.
علاوه بر ساعد سهیلی، ماهور الوند، ویشکا آسایش، حسین یاری، آزاده صمدی، پریوش نظریه، مجید مظفری، حمیدرضا آذرنگ، الهام کردا، ستاره پسیانی، رها حاجی زینل و دیبا زاهدی در سریال نهنگ آبی به ایفای نقش می پردازند.
نهنگ آبی جدیدترین تولید شبکه نمایش خانگی به نویسندگی بهرام توکلی نویسنده و کارگردان فیلم سینمای تنگه ابوقریب، روایتی است معمایی و راز آلود از اتفاقاتی که در جامعه رخ می دهد.
این نخستین حضور جریانی در شبکه نمایش خانگی است. وی پیش از این تجربه کارگردانی دو سریال تلویزیونی با نام های تعبیر وارونه یک رؤیا و مرگ تدریجی یک رؤیا را در کارنامه دارد. آثاری که توسط مخاطبان مورد استقبال قرار گرفتند.
وی همچنین امسال فیلم سینمایی آشفتگی را برای حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر آماده کرده است. در خلاصه داستان آشفتگی آمده است: آشفتگی رئالیستی و اجتماعی نیست. یک فیلم است درباره عشق وجنایت.
بهرام رادان، مهناز افشار، علی میلانی و مهران احمدی از جمله بازیگرانی هستند که در آخرین فیلم سینمایی فریدون جیرانی به ایفای نقش پرداخته اند.

منبع: میزان

بازدید کلی 13 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.