تماشا کنید: ماجرای دعوای بین «پانته آ بهرام» و «منوچهر هادی» چیست؟

تماشا کنید: ماجرای دعوای بین «پانته آ بهرام» و «منوچهر هادی» چیست؟

تهیه کننده «دلدادگان»: به خانه پانته آ بهرام رفتیم، اما بازگشت به سریال را قبول نکرد

ایرج محمدی تهیه کننده سریال «دلدادگان» دیروز در یک نشست خبری، ضمن قدردانی از همت بالای خبرنگاران، منتقدان و مدیران سازمان در شرایط سخت کاری گفت: از منوچهر هادی تشکر می کنم، چون وقتی سناریو را خواند در زمان عقد قرارداد گفت: این کار را با دستمزد پایین و فقط به خاطر دل مردم انجام می دهم.

این تهیه کننده در خصوص حواشی قسمت پایانی در خصوص پانته آ بهرام عنوان کرد: دنیای مجازی که یک عرصه جدیدی را پیش روی ما قرار داده باعث شد عوامل سریال را به چالش بکشد. «دلدادگان» قبل تر از آنکه سریال موفقی شود، ما منتظر چنین حاشیه ای بودیم چرا که در تنگنای شرایط اقتصادی قرار داریم و همه می دانند بودجه در تلویزیون دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد. من تلاش کردم مدیران سیما، سریال را ببینند تا هزینه را تامین می کردند؛ چنین کاری سخت است، اما همه عوامل تعامل داشتند.

محمدی گفت: هنوز بخشی از عوامل دستمزد خود را دریافت نکرده اند حتی یکی از بازیگزان نه تنها پول دریافت نکرد بلکه بخشی از بودجه را به سریال تزریق کرد. من در اینجا باید از صبوری مهین ترابی، مسعود رایگان و شاهرخ استخری تشکر کنم چرا که پروژه ما ۱۲ ماه طول کشید و لوکیشن های متعددی داشتیم تا سریال را به پخش برسانیم.

وی افزود: به لحاظ قرارداد شاید حق با پانته آ بهرام بازیگر نقش افسانه باشد؛ البته من همیشه فکر می کردم که بازیگران اعضای یک خانواده هستند، حتی منوچهر هادی و بابک کایدان نویسنده را برای حضور قسمت پایانی واسطه قرار دادیم حتی خانه خانم بهرام رفتیم، اما قبول نکردند و ما صحنه های آخر را بدون او گرفتیم.

تهیه کننده سریال «دلدادگان» تصریح کرد: شاید از لحاظ داستانی به این موضوع لطمه خورده باشد، اما از لحاظ مضمونی لطمه نخورد چرا که به یاد دارم در سریال «نرگس» پوپک گلدره در یک سانحه تصادف فوت کردند، اما ما با هم فکری با سیروس مقدم به یک نتیجه رسیدیم؛ حتی سازمان به ما گفت: من بودجه می دهم از اول بسازید، اما ما قبول نکردیم.

وی افزود: ما می توانستیم شکل های مختلف پایان «دلدادگان» را تصویربرداری کنیم، اما ما نباید تحقیر می شدیم چرا که یکی از افتخارات ما در تلویزیون این است که پول کثیف در تلویزیون راه نداده ایم. منوچهر هادی ۵۰ میلیون دستمزدی که گرفته بود به من بازگرداند تا سریال به تولید برسد.

افشاگری های «منوچهر هادی» از درخواست «پانته آ بهرام» برای سریال دلدادگان

 

اولین واکنش «پانته آ بهرام» به ادعاهای کارگردان و تهیه کننده سریال دلدادگان

بازیگر سریال «دلدادگان» گفت: به احترام مردم و خود سریال حاضر به همکاری با مجموعه «دلدادگان» برای قسمت پایانی بودم اما دوستان خودشان نخواستند و این درحالی ست که از این مجموعه، طلبکار هستم.

پانته آ بهرام روز شنبه درباره حواشی پیش آمده برای قسمت پایانی سریال «دلدادگان»، اظهار داشت: پیش از اینکه توضیحی درباره این موضوع بدهم اعلام کنم خوشحالم از اینکه سریال اینقدر پُربیننده شد و مردم به آن علاقه مند شدند که اتفاقات قسمت پایانی را هم به این شدت دنبال کردند.
وی با اشاره به اینکه باید به عوامل سازنده فیلم به دلیل جذب این همه مخاطب تبریک گفت، افزود: پس از پخش قسمت پایانی، من در صفحه اینستاگرام خودم پیام یک خطی با این مضمون که «بدقولی صدا و سیما، # مسائل مالی» منتشر کردم و هیچ توضیحی درباره سانسور و این مسائل مطرح نکردم.
بازیگر سریال «عاشقانه» ادامه داد: متاسفانه بعد از انتشار این پست، بحث سانسور سریال در شبکه های مجازی به نقل از من منتشر شد که درواقع اصل ماجرا برداشت اشتباه کاربران فضای مجازی بود، در ادامه نیز برخی به این اشتباه در صفحه های مجازی خود دامن زدند و با استفاده از کلمه سانسور، مساله حاشیه ای و جنجالی شد.
بهرام تاکید کرد: بدقولی یعنی بدقولی و مسائل مالی هم بدقولی را توضیح می دهد بنابراین صحبتم کاملا شفاف بود اما بعد از این برداشت غلط و عکس العمل کاملا اشتباهی هم از طرف سازنده سریال مطرح شد که من را موظف به شرح نکاتی کرد.
وی با بیان اینکه اساساً بازیگر بی حاشیه ای است که طی 20 و چند سالی که کار کرده  با تمام ناملایمات و بی کاری ها ساخته است، گفت: حتی زمانی که در صدا و سیما ممنوع التصویر بودم هیچ کسی نفهمید. برای اینکه شان هنر را حفظ کنم و اساسا چون در حاشیه نیستم و به دور از جنجال به کارم می پردازم؛ جایی منعکسش نکردم؛ اما این بار احساس می کنم بعد از این همه سال باید برخی مسائل را بازگو کنم.
این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: قرارداد سریال «دلدادگان» با من خردادماه سال گذشته بسته شد و به من گفتند ممکن است کمی دیرتر از شهریور جلوی دوربین بروم، اما در تعهد این قرارداد هستم و به محض اینکه نیاز به حضورم در سریال بود، باید حاضر می شدم که این پروسه تا دی ماه طول کشید.
بهرام افزود: بنابراین در این نوع قراردادها تهیه کننده نیز به بازیگر متعهد است که اگر کار هم انجام نشد، بخشی از دستمزد پرداخت شود. اما این دوستان بدقولی کردند و مدت ها من کار نمی‎کردم اما دریافتی هم نداشتم بنابراین فهمیدم این پروژه از جمله کارهایی است که برای دریافت دستمزد که در واقع حق خودمان است، باید به فشار متوسل بشویم.
وی گفت: قرارداد من بهمن ماه 96 باید تمام می شد اما تا اردیبهشت 97 تمدید کردم و حتی در قرارداد جدید می توانستم با توجه به افزایش قیمت دلار و تورم، مبلغ را بیشتر کنم اما باز این کار را نکردم منتها این بار در قرارداد ذکر کردم که بازی در بخش پایانی کار منوط به تسویه حساب و تمام قراردادها برای اثبات این مدعی موجود است.
بازیگر فیلم سینمایی «کوچه بی نام» افزود: قرارداد من اردیبهشت ماه تمام شد و همچنان بخش زیادی از دستمزدم را دریافت نکرده بودم، تهیه کننده می گفت تلویزیون پول نداده من هم پول ندارم. در ادامه صحبت با تهیه کننده، با این وجود از آنجا که از قبل هم گفته بودم خرداد امسال یک سفر کاری دارم (که این سفر از یک سال پیش برنامه ریزی شده بود و امکان تعویق نداشت) و 7 روز نیستم اجازه بدهید از سفر برگردم و بعد، بخش پایانی کار را تصویربرداری می کنیم.
بهرام گفت: تهیه کننده اول با سفر من مخالفت کرد که من اعلام کردم سفر از پیش، برنامه ریزی شده و باید بروم و شما هم تا تیرماه فیلمبردای دارید بنابراین به بخش پایانی خواهم رسید که در جوابم گفتند ممکن است نشود.
وی ادامه داد: درحالی که روز دوشنبه از سفر برگشتم، این دوستان روز شنبه فیلمبرداری کرده بودند و اگر واقعا می خواستند من باشم 2 روز تامل می کردند که نکردند و من هم هیچ وقت نفهمیدم چرا؟ اما با تمام بدقولی های مالی باز هم حاضر به همکاری بودم.
بازیگر سریال «تعبیر وارونه یک رؤیا» با اشاره به اینکه یک هجمه‎ای از سمت دوستان آمده است، خاطرنشان کرد: سیستم صدا و سیما تبدیل به یک سیستم برده داری شده است و بسیاری از همکاران من اساساً درآمدشان از همین صدا و سیماست و گروه دیگر هم صدا و سیما برایشان پایگاهی است که همیشه باید بتوانند به آن برگردند و این پایگاه را برای خود حفظ کنند بنابراین طبیعی  است که پشت سازمان بایستد تا پانته آ بهرام به عنوان یک فرد.
بهرام با بیان اینکه الان آبان ماه است و او همچنان از این سریال طلبکار است، خاطرنشان کرد: من به عنوان یک بازیگر گزیده کار و کم کار، گاهی ممکن است چند سال بیکار باشم و شاید قرار باشد با دستمزد همین سریال زندگی کنم.

 

دلجویی «منوچهر هادی» از «پانته آ بهرام»

منوچهر هادی بعد از صحبت هایی که درباره عدم همکاری پانته آ بهرام در قسمت پایانی دلدادگان داشت، این پست را برای دلجویی از وی در اینستاگرامش منتشر کرد.

 

منابع: باشگاه خبرنگاران، ایرنا، اینستاگرام

 

بازدید کلی 70 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.