درخشنده: حضور شهاب حسینی در «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» منتفی شد

درخشنده: حضور شهاب حسینی در «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» منتفی شد

کارگردان “زیر سقف دودی” گفت: کمی قبلتر متوجه شدم که شهاب حسینی سر پروژه دیگری مشغول است و دیگر به وی برای بازی در فیلم “هیس پسرها گریه نمی کنند” پیشنهادیی ندادم و به طور کلی حضور حسینی در این فیلم منتفی شد.
پوران درخشنده نویسنده و کارگردان سینما درخصوص آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی “هیس پسرها گریه نمی کنند” گفت: همچنان در حال بازنویسی فیلمنامه هستم و پروژه کلید نخورده است. متاسفانه شرایط فیلمسازی به حدی سخت شده که فیلمسازان مستقل مثل من خیلی سخت می توانند کار کنند.

وی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه شرایط فیلمسازی امروز بسیار ناعادلانه و نامتعارف است. فضای سینما نسبت به سالهای قبل به طور کامل تغییر کرده و فضای فرهنگی هنری سینما به دغدغه های مالی و گیشه تبدیل شده است. امروزه در سینما همه به دنبال سود و منافع خود هستند و به دنبال کاری می روند که فروش بیشتری داشته باشد.

کارگردان “زیر سقف دودی” بی عدالتی در سینما را ناگوار خواند و افزود: وقتی شور و اشتیاق کارگردان و فیلمساز به شرایط فعلی برخورد می کند، آن کارگردان دلسرد شده و از ساخت اثرش نا امید می شود. از نظر من دلیلی ندارد که همه به دنبال فیلم کمدی بفروش بروند زیرا بسیاری از فیلم های اجتماعی ما در زمان خود فروش بسیار خوبی داشته اند.

وی درباره رسوخ روابط و قوانین روز سینما به تئاتر اضافه کرد: متاسفانه سیستم غلط گیشه محورشدن به تئاتر هم رسوخ پیدا کرده و بسیاری از این وضعیت فعلی ناراضی هستند. من آثار بسیاری از جوانان را می بینم که با دست خالی تئاتر روی صحنه می برند اما قدرت مقابله با تئاترهای بفروش را ندارند.

کارگردان فیلم “هیس دخترها فریاد نمی زنند” در همین رابطه ادامه داد: من نمی دانم سینما و تئاتر امروز به کجا می رود. من نمی فهمم چگونه چنین قیمت هایی روی بلیت تئاتر صادر می شود. برای من سوال پیش می آید وقتی همه دغدغه یک تئاتر پول، گیشه و فروش باشد، فرهنگ در کجای قضیه جا می گیرد.

وی با اشاره به منتفی شدن حضور شهاب حسینی در فیلم آخر خود اذعان کرد: کمی قبلتر متوجه شدم که شهاب حسینی سر پروژه دیگری مشغول است و دیگر به وی برای بازی در فیلم “هیس پسرها گریه نمی کنند” پیشنهادیی ندادم و به طور کلی حضور حسینی در این فیلم منتفی شد.

درخشنده درباره احتمال حضور فیلمش در جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: واقعیت امر برای من مهم آن است که این فیلم با دغدغه اش ساخته شود و اینکه به جشنواره فیلم فجر برسد یا نه چندان اهمیتی برای من ندارد. دوست دارم این اثر با تمام چالش هایی که مد نظرم هست کلید بخورد.

منبع: میزان

بازدید کلی 20 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.