بازگشت «ملکه الیزابت اول» به زندگی!

بازگشت «ملکه الیزابت اول» به زندگی!

یک هنرمند انگلیسی موفق شده سر ملکه الیزابت اول را طوری بازسازی کند که شبیه به سر واقعی به نظر برسد.
یک هنرمند موفق شده سر ملکه “الیزابت” اول را بازسازی کند.

این اثر جدید موسوم به “نقاب جوانی”، ابداع یک هنرمند انگلیسی به نام “مت کالینشاو”(Mat Collinshaw) است. کالینشاو، سر الیزابت، ملکه خاندان تئودور را طوری ساخته است که می تواند با چشمانش، افراد حاضر در اتاق را دنبال کند، پلک بزند و دهان خود را باز و بسته کند.

ماسک جوانی، اکنون در خانه ملکه الیزابت در گرینویچ قرار دارد و مسئولیت نگهداری آن به عهده “موزه سلطنتی گرینویچ” است. این ماسک، روی دیواری از جنس آینه نصب شده و درست مقابل “پرتره آرمادا”(Armada Portrait) – مشهورترین تصویر نقاشی شده از ملکه الیزابت اول- قرار گرفته است.

کالینشاو گفت: قرار گرفتن سر روی آینه، به آن ظاهری شناور داده است. دیدن این ماسک که از مواد متعلق به قرن 21 ساخته شده، در اتاق ملکه خوشحالم می کند.

کالینشاو پس از دیدن چهره ملکه در پرتره آرماندا، تصمیم گرفت این سر مصنوعی الکترونیکی را بسازد. وی در ساخت این ماسک، از تصورات تاریخی، اسکن های دیجیتالی و قالب مجسمه ملکه الیزابت استفاده کرده است تا یک چهره شبه واقعی ارائه دهد. کالینشاو، جزئی ترین موارد حتی چشمان قهوه ای رنگ و دندان ها را نیز مورد بررسی قرار داده است.

تنها در صورتی که کاربران از پهلو به این سر نگاه کنند، می توانند تجهیزات الکترونیکی و سیم های به کار رفته در آن را ببینند.

این چهره، مانند پرتره، کامل نیست اما در عوض، بسیار فریبنده است. رویکرد روش شناسانه و پژوهش های متمرکز کالینشاو، یک اثر هنری تاریخی را در بافتی مدرن نشان می دهند. این اثر، هم یک تصویر واقعی و هم یک تصویر تخیلی از ملکه الیزابت ارائه می دهد.

 

منبع: isna.ir

بازدید کلی 16 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.