کارگردان «کارآگاه حقیقی» فیلم جدید جیمز باند را می‌سازد

کارگردان «کارآگاه حقیقی» فیلم جدید جیمز باند را می‌سازد

 بعد از کش و قوس های فراوان سرانجام اعلام شد کری فوکوناگا نویسنده و کارگردان آمریکایی جانشین دنی بویل به عنوان کارگردان بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است. این انتخاب همه را غافلگیر کرد، چون نام این فیلمساز در فهرست گزینه های محتمل به چشم نمی خورد.

دنی بویل که قرار بود نسخه جدید جیمز باند را کارگردانی کند، اوایل ماه اوت کناره گیری کرد و از آن زمان تلاش مترو گلدوین مایر و کمپانی ایان به عنوان تهیه کنندگان جیمز باند برای یافتن کارگردان به نتیجه نرسیده بود. آنها چند روز پیش فیلمنامه نویسان فیلم های اخیر این مجموعه را دوباره استخدام کردند تا نسخه جدید فیلمنامه را بعد از انصراف بویل بنویسند.

انتخاب فوکوناگا نکات جالب زیادی دارد. او را بیشتر به عنوان کارگردان فصل اول سریال «کارآگاه حقیقی» می شناسند و در سال ۲۰۱۵ فیلم «هیولاهای بی ریشه» را با بازی ادریس البا ساخت. او نخستین کارگردان آمریکایی فیلم های رسمی جیمز باند خواهد بود.

او همچنین بعد از لی تاماهوری سازنده «روزی دیگر بمیر» دومین کارگردان غیر سفیدپوست سری فیلم های مامور ۰۰۷ است. پدر فوکاناگا اصلیت ژاپنی دارد و خودش در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا متولد شده است.

انتخاب او برای کارگردانی فیلمی از سری جیمز باند از سوی دیگر به این دلیل جالب است که او شهرت دارد در آثارش به انسان های با ذهن پریشان و کشورهای در هم شکسته پرداخته و این کار را با راز و رمز و ایجاد ترس انجام داده است. شاید حضور او در بیست و پنجمین فیلم جیمز باند معنایش این باشد که این بار وحشت باند بودن به نمایش دربیاید.

فیلمبرداری فیلم جدید جیمز باند در ماه مارس ۲۰۱۹ آغاز می شود و از ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ اکران خواهد شد. مترو گلدوین مایر پخش فیلم در آمریکای شمالی و کمپانی یونیورسال پخش بین المللی آن را بر عهده خواهند داشت. تغییر کارگردان باعث تاخیر در اکران فیلم شده است. جیمز باند جدید قرار بود در سال ۲۰۱۹ روی پرده برود.

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 52 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.