ثروتمندترین میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۸ چه کسانی هستند؟

ثروتمندترین میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۸ چه کسانی هستند؟

شاید پول برای شما عشق واقعی را به همراه نداشته باشد، اما امنیت و ثبات در زندگی را بدون شک به شما هدیه خواهد داد. پول ابزار زندگی است و همه به نحوی رویایی پولدار شدن را در سر خود دارند. در دنیای امروزی مردان و زنانی پیدا می شوند که میلیارد ها دلار ثروت دارند و هر یک این ثروت عظیم را از راهی بدست آورده اند.

در دنیای امروزی انسان ها به شدت به پول وابسته بوده و به نظر می رسد که هر چیزی را می توان با پول بدست آورد. شاید پول برای شما عشق واقعی را به همراه نداشته باشد، اما امنیت و ثبات در زندگی را بدون شک به شما هدیه خواهد داد. پول ابزار زندگی است و همه به نحوی رویایی پولدار شدن را در سر خود دارند. در دنیای امروزی مردان و زنانی پیدا می شوند که میلیارد ها دلار ثروت دارند و هر یک این ثروت عظیم را از راهی بدست آورده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ثروتمندترین میلیاردر های جهان در سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم.

آلیسیا والتون: ۴۶ میلیارد دلار
والمارت بدون شک یکی از بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای در سراسر جهان است. آلیس والتون وارث ثروث خانواده والمارت و فروشگاه های بزرگ آن در سراسر جهان می باشد. وی دختر موسس این فروشگاه ها، سم والتون، بوده و در حال حاضر ثروتمندترین زن جهان محسوب می شود. والتون به آثار هنری علاقه فراوانی دارد و اولین اثر هنری را در سن ۱۰ سالگی خریداری کرد. این اثر هنری یک تابلو نقاشی الهام گرفته از تابلوی «عریان آبی» اثر پیکاسو بود که آن را از یکی از فروشگاه های پدرش خریداری کرد.

راب والتون: ۴۶.۲ میلیارد دلار
راب والتون با نام کامل ساموئل رابسون والتون بزرگ ترین پسر هلن و سم والتون، موسس والمارت است. والتون از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۵ مدیر عامل فروشگاه های خرده فروشی والمارت بود و امروز از دوران بازنشستگی اش لذت می برد. او در دانشگاه کلمبیا درس خوانده و مدرکش را در رشته حقوق دریافت کرده است. وی بعد ها به عنوان معاون مدیر عامل والمارت انتخاب شده و بعد از پدرش ریاست این مجموعه بزرگ را تا ۳ سال پیش بر عهده داشت.

جیم والتون: ۴۶.۴ میلیارد دلار
جیم والتون نیز از خانواده بزرگ و ثروتمند والتون است. در سپتامبر ۲۰۰۵، والتون جای برادرش جان را پس از مرگ او گرفت و به عضویت هیئت مدیره والمارت و بخش برنامه ریزی استراتژیک و کمیته مالی آن درآمد. جیم والتون قبل از پیوستن به والمارت، مدیرعامل آروست بانک بود و البته ریاست یک روزنامه را نیز بر عهده داشت که پدرش در گذشته امتیاز آن را خریداری کرده بود. وی همراه با خانواده اش بیش از ۲ میلیارد دلار صرف کمک های خیریه کرده اند.

سرگئی برین: ۴۷.۵ میلیارد دلار
سرگئی برین یک میلیاردر ۴۴ ساله است که در روسیه بدنیا آمده است و اکنون یک مهندس کامپیوتر، فعال و کارآفرین شناخته شده در حوزه اینترنت به شمار می آید. وی با کمک لری پیج، کمپانی بزرگ گوگل را بنیان نهاد و اکنون نیز ریاست کمپانی آلفابت که کمپانی مادر گوگل است در اختیار وی قرار دارد. برین زمانی که تنها ۶ سال داشت همراه با خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت کرد. وی بعد ها در دانشگاه کالج پارک مریلند فارغ التحصیل شده و راه پدر و پدربزرگش را در زمینه تحصیل ریاضیات و علوم کامپیوتر ادامه داد. برین بعد ها مدرک دکترای خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد دریافت کرد و همانجا بود که با لری پیج آشنا شده و زندگی اش با این آشنایی برای همیشه تغییر کرد.

لری پیج: ۴۸.۸ میلیارد دلار
لارنس ادوارد پیج که دنیا او را با نام لری پیج می شناسد، همراه با سرگئی برین کمپانی گوگل را تاسیس کرد و اکنون نیز مدیرعامل کمپانی آلفابت می باشد. پیج در کمپانی تسلا موتورز نیز سهام دار بوده و در زمینه تکنولوژی اانرژی های تجدید پذیر و خودرو های هیبریدی و دیگر حوزه های انرژی سرمایه گذری می کند.

مایکل بلومبرگ: ۵۰ میلیارد دلار
مایکل بلومبرگ یک فعال اقتصادی، نویسنده، سیاستمدار، مهندس و فعال اجتماعی آمریکایی است که موسس، مالک و مدیر عامل کمپانی سرمایه گذاری بین المللی بلومبرگ ال پی نیز می باشد. بلومبرگ کار خود را در زمینه دلالی اقتصادی آغاز کرده و سپس در سال ۱۹۸۱ کمپانی خود را راه اندازی کرد که اکنون یکی از غول های رسانه های و اقتصادی جهان به شمار می آید. وی به میلیاردر هایی پیوسته که می خواهند تا پیش از مرگ، بیش از نیمی از ثروت خود را در راه کار های انساندوستانه هزینه نمایند.

لری الیسون: ۵۸.۵ میلیارد دلار
لری الیسون موسس، مدیر اجرایی و رییس بخش تکنولوژی کمپانی اوراکل است. وی در نیویورک بدنیا آمده، اما در شیکاگو بزرگ شده است. وی هم در دانشگاه ایلینوی و هم دانشگاه شیکاگو درس خوانده و بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۹۶۶ به کالیفرنیا نقل مکان کرد. الیسون در اوایل دهه ۱۹۷۰ در کمپانی امپکس کار می کرد که بعد ها به تاسیس کمپانی اوراکل منجر شد. وی تاکنون بیش از ۱ درصد از ثروت خود را بخشیده و به میلیاردر هایی پیوسته که می خواهند نیمی از ثروت خود را در این راه هزینه کنند.

دیوید کوک: ۶۰ میلیارد دلار
دیوید کوک یک میلیاردر آمریکایی است که در سال ۱۹۷۰ به کسب و کار خانوادکی در صنایع کوک پیوست. این کمپانی دومین شرکت بزرگ خصوصی در ایالات متحده به شمار می آید. وی در سال ۱۹۷۹ به ریاست بخشی مهندسی این کمپانی منصوب شده و در نهایت در سال ۱۹۸۳ همراه با برادر بزرگترش، چارلز، به مالک این کمپانی بزرگ تبدیل شد. کوک تا سال ۲۰۱۸ به عنوان معاون اجرایی رییس این کمپانی فعالیت کرده و در نهایت به دلیل مشکلات جسمانی بازنشسته شد. وی یک سیاستمدار بوده و حتی از طرف حزب آزادی خواه ایالات متحده برای منصب معاونت رییس جمهوری کشور نیز کاندید شد.

چارلز کوک: ۶۰ میلیارد دلار
چارلز کوک مالک، رییس هیئت مدیره و مدیر اجرایی ارشد صنایع کوک است. وی و برادرش با هم ۴۲ درصد از سهام این غول اقتصادی را در دست دارند. این دو ثروتشان را از پدرشان به ارث برده و در راه افزایش ثروت و توسعه کمپانی پدرشان تلاش کرده اند. این کمپانی ابتدا تنها در حوزه تصفیه نفت و مواد شیمایی فعالیت داشت، اما امروزه وارد حوزه صنایع و تجهیزات کنترل آلودگی نیز شده است و در کنار آن بر روی تحقیق در زمینه فیبر ها و پلیمرها، مواد معدنی، کود و تجارت و نقل و انتقال کالا نیز متمرکز شده اند.

کارلوس سلیم: ۶۷.۱ میلیارد دلار
کارلوس سلیم یک غول اقتصادی مکزیکی است که در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ از سوی مجله فوربس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان تعیین شد. وی مالک هولدینگ بزرگ گروپو کارسو است که شرکت هایی را در زمینه آموزش، بهداشت، صنایع تولیدی، تکنولوژی، حمل ونقل، انرژی، رسانه، املاک، سرگرمی، خرده فروشی، ورزش و خدمات تجاری شامل می شود. وی بیش از ۴۰ درصد بورس مکزیک را در اختیار دارد و ثروت او ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی مکزیک را شامل می شود.

آمانسیو اورتگا: ۷۰ میلیارد دلار
آمانسیو اورتگا یک میلیاردر اسپانیایی و موسس گروه مدلینگ ایندیتکس می باشد. این کمپانی در واقع مالک برند زارا بوده که یکی از بزرگ ترین برند های لباس و اکسسوری در جهان است. اورتگا نزدیک به ۶۰ درصد سهام ایندیتکس را در اختیار داشته و بیش از ۹۲.۰۰۰ کارمند در سراسر جهان برای او کار می کنند. وی بسیار متواضع بوده و زندگی ساده ای دارد. تا سال ۱۹۹۹ هیچ عکسی از وی منتشر نشده بود و یکی از عادات جالب او این است که از پوشیدن کراوات خودداری می کند.

برنارد آرنو: ۷۲ میلیارد دلار
برنارد آرنو یک تاجر، کلکسیون دار و سرمایه گذار فرانسوی است که مدیرعامل و رییس هیئت مدیره کمپانی LVMH بوده که بزرگ ترین کمپای تولید کننده کالا های لوکس در جهان می باشد. این کمپانی در سال ۱۹۸۷ از تلفیق دو کمپانی کوچکتر شکل گرفت. کریستین دیور یکی از شرکت های اصلی این هولدینگ بزرگ است و آرنو بخش عمده سهام این کمپانی را در اختیار دارد.

وارن بافت: ۸۴ میلیارد دلار
وارن بافت یک تاجر، سرمایه گذار و فعال خیریه آمریکایی است که ریاست و مدیرعاملی کمپانی بزرگ برکشایر هاثاوی را در اختیار دارد. وی یکی از موفق ترین سرمایه گذاران جهان و یکی از ثروتمندترین مردان روی کره زمین است. وی در زمینه سرمایه گذاری بسیار زیرک بوده و در کار های خیریه و امور سیاسی نیز به شدت فعال است.

بیل گیتس: ۹۰ میلیارد دلار
بیل گیتس یکی از شناخته شده ترین اسامی در دنیای امروزی است که به عنوان یک سرمایه گذار، نویسنده، فعال امور خیریه و البته موسس کمپانی مایکروسافت شناخته می شود و تا سال ۲۰۱۴ بیشترین سهام این کمپانی را در اختیار داشت. وی در سال ۱۹۷۵ همراه با پل آلن این کمپانی را تاسیس کرد و در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که تنها به صورت پاره وقت در کمپانی خود فعالیت خواهد کرد. گیتس همراه با همسرش در زمینه کار های خیریه و بشردوستانه بسیار فعال است.

جف بیزوس: ۱۱۲ میلیارد دلار
جف بیزوس (بزوس) یک کارآفرین و سرمایه گذار حوزه تکنولوژی اهل ایالات متحده است که موسس و مدیرعامل کمپانی بزرگ آمازون نیز می باشد. این کمپانی بزرگ ترین خرده فروش آنلاین جهان است. بیزوس در نیومکزیکو بدنیا آمده و از همان کودکی فردی باهوش و بااستعداد بود و در سال ۱۹۸۶ در رشته علوم کامپیوتر و مهندی الکترونیک از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل شد. او کار خود در وال استریت را از سال ۱۹۸۶ شروع کرد و در سال ۱۹۹۴ کمپانی آمازون را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین تاسیس نمود که حوزه فعالیت خود را رفته رفته به کالا های دیگر نیز توسعه داد.

 

منبع: akharinkhabar.ir

بازدید کلی 51 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.