چرا «امین حیایی» برای فیلم «شعله ور» انتخاب شد؟

چرا «امین حیایی» برای فیلم «شعله ور» انتخاب شد؟

حمید نعمت الله کارگردان سینما که امسال فیلم “شعله ور” را در جشنواره فیلم فجر داشت درخصوص انتخاب “امین حیایی” برای نقش اول این فیلم گفت: هر کارگردانی می خواهد که بازیگرش محبوب بوده و خوب بازی کند و همراه کارگردان باشد. از نظر من امین حیایی جمعی از این سه ویژگی مثبت بود و به همین دلیل وی را انتخاب کردم و از ماحصل کار به شدت راضی هستم.
وی درباره دلیل انتخاب منطقه سیستان و بلوچستان و شهرهای آن برای ساخت شعله ور افزود: مضمون فیلم شعله ور یعنی حسادت از همان روز اول بشریت یعنی هابیل و قابیل با ما همراه بوده است. برای من این مضمون با فضای سیستان و بلوچستان با آن قدمت عجیبی که دارد تاثیر گذارتر بود و به همین دلیل از آن مکان برای ساخت فیلمم استفاده کردم.
کارگردان فیلم “بی پولی” درباره نقش مهم موسیقی در آثارش تصریح کرد: من علاقه شخصی بسیار زیادی به موسیقی دارم و برای من موسیقی عضو جدا ناپذیر اثر است که در این فیلم نیز کاملاً مشهود بود.
وی درباره مظلومیت اکثر شخصیت های زن آثارش ادامه داد: من هنوز زیاد فیلم نساختم که بتوان این اتفاق را عمومیت داد اما به نظرم در این تعداد اثری که کارگردانی کرده ام زن ها شخصیت پاک و مظلوم تری داشته اند. اغلب ما حسود هستیم و حسادت مساله شخصی اکثر ما آدم ها است و در این فیلم هم شخصیت مرد اثر درگیر این اتفاق شده بود.
کارگردان فیلم “رگ خواب” درباره انتخاب لوکشین های خارجی در فیلم شعله ور تصریح کرد: این دغدغه قرار نیست به خشونت و کشتار تبدیل شود. اینکه من برای فیلمبرداری سیستان و بلوچستان را انتخاب کردم علاوه بر فضای اثر و موازی بودن با متن به دلیل تنوع در لوکشین های آثار سینمایی است. بی معرفتی است که در ایران زندگی کنیم و فقط تهران در فیلم هایمان باشد و تهران را نشان دهیم.
نعمت الله ضمن اشاره به فعالیت های آتی خود در عرصه سینما خاطرنشان کرد: در حال حاضر درگیر ساخت بخشی از مجموعه ای برای تلویزیون هستم که در نوروز پخش می شود و بعد از آن ساخت فیلم جدید خود را شروع خواهم کرد.

 

منبع: mizanonline.ir

بازدید کلی 60 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.