یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷

خواننده آکادمی گوگوش مجوز برپایی نمایشگاه ندارد

خواننده آکادمی گوگوش مجوز برپایی نمایشگاه ندارد

مدیرکل دفتر تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور خواننده آکادمی گوگوش در فضای هنری کشور گفت: این خانم را نمی شناسم اما قطعاً با پیشنه ای که دارد،  مجوز فعالیت هنری در داخل کشور ندارد.
روز گذشته از فعالیت خواننده آکادمی گوگوش با همکاری ۵ هنرمند داخلی و ۵ هنرمند سوئدی برای برگزاری نمایشگاهی با موضوع «آزادی زنان» بر دادیم.
مجید ملانوروزی، مدیرکل دفتر تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش گفت: این خانم را نمی شناسیم و نمی دانیم اصلا شناسنامه هنری دارد یا خیر؟ و تا کنون درخواستی از جانب وی برای برپایی نمایشگاه در ایران نداشته ایم.
وی افزود: اما موضع وزارت ارشاد درباره چنین موضوعاتی مشخص است و شخصی که مسأله دار باشد، مجوز فعالیت دریافت نخواهد کرد.
ملانوروزی تأکید کرد: تاکنون درخواستی از سوی این خانم نداشته ایم اما اگر بخواهد در اماکن عمومی داخل کشور نمایشگاه برپا کند -با پیشینه ای که دارد- احتمالش منتفی است.
«ارغوان» که در فصل اول آکادمی موسیقی گوگوش شرکت کرده بود، اخیراً نمایشگاه گردانی (کیوریتوری) پروژه ای ایرانی ـ سوئدی را بر عهده گرفته که رنگ وبوی ضدایرانی دارد. این شبه هنرمند که تصاویرش با پوشش نامتعارف و هنجارشکن در فضای مجازی به وفور دیده می شود، زمان رونمایی از نمایشگاه «آرتدم» را روز ۸ مارس (پنجشنبه ۱۷ اسفند) مصادف با «روز جهانی  زنان» اعلام کرده است.
وی مدعی است: در این پروژه، ابتدا ۵ نقاش ایرانی بر اساس تم در نظر گرفته شده که «آزادی» است، طرحی را روی نیمی از بوم نقاشی پیاده کردند. این نقاشی ها به سوئد برده شده و نیمه دیگر آن  توسط ۵ نقاش سوئدی در حال تکمیل است. ‎تمام این ۵ اثر خلق شده توسط ۱۰ هنرمند، پس از اتمام کار به صورت دوره ای در شهرهای مختلف سوئد، ایران و کشورهای دیگر به نمایش در خواهند آمد.

منبع: فارس

بازدید کلی ۷۱ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.