پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

انتقادات تند مجری تلویزیون به «ابراهیم حاتمی کیا»

انتقادات تند مجری تلویزیون به «ابراهیم حاتمی کیا»

پدرام کریمی با انتشار این عکس (عکس دوم) در صفحه اش نوشت:
۱-جشنواره ۳۶ فیلم فجر هم به پایان رسید و خوشبختانه تا حدودی نظراتم در مورد موفقیت برخی فیلم ها – در دو سه پست قبلی -محقق شد .
۲- همیشه برای من جای سوال بود که چرا کارگردانان بزرگ دنیا با پوشیدن کسوت استادی و افزایش تجربه و در عین بالا رفتن سن وسال به پختگی و تکامل می رسند و به طور طبیعی ،فیلم به فیلم بهتر می شوند اما در کشور ما اکثر فیلمسازان ما سیر نزولی طی می کنند و فیلم به فیلم بدتر می شوند.( لطفا به کارنامه پیشکسوتان و مو سپیدان سینما نگاه کنید) این شرایط تا جایی پیش می رود که همه علاقمندان سینما به این نتیجه می رسند از ایشان خواهش کنند که قید فیلمسازی را بزنند و بگذارند خاطره های خوب از آثار شان در ذهن ها باقی بماند …. حالا قاطعانه به پاسخ این سوال رسیدم . متاسفانه عدم «نقد» صحیح و درستِ این بزرگان ، کار را به این جا رسانده است . و تاسف بار تر اینکه ایشان به جای آنکه منتقدین و دلسوزان واقعی سینما را تشویق به نقد و نظر کنند با عربده کشی و تلخی و قهر و تهمت… جرات را از دیگران می گیرند و حتی با وصله ی خود به ارزش ها ، دهان ها را می بندند و حتی جایزه هم می گیرند.( و نمی برند)
۳- ای کاش فیلمهای اخیر استاد حاتمی کیا (به خصوص «چ »و «بادیگارد» ) به طور جدی نقد می شد. و تنها به دلیل آنکه قرار بوده است حرف های خوب و ارزشمند در آنها زده شود ، مورد تشویق قرار نمی گرفت .
۴- استاد حاتمی کیا مرتب با داد و فریاد اعلام می کنند فیلمساز وابسته و متعلق به نظام هستند . شاید این حرف برای کسانی که فیلم توقیف شده ی « گزارش یک جشن » و حتی «دعوت» و «به رنگ ارغوان » را ندیده باشند ، پذیرفتنی باشد اما …(واقعا کجای فیلم « گزارش یک جشن » همسو با نظام و مصلحت و … بود؟؟؟!!!)
۵- ایشان اینقدر باهوش هستند که متوجه شده باشند چرا در بخش کارگردانی دو سیمرغ داده شد … بله به فیلمی که در مورد رابطه ی تکراری پدر و پسری است و پر از ضعف های فیلمنامه ای ، سیمرغ (تدبیر) شد تا ایشان فریاد نزنند که البته ایشان هم سیمرغ را گرفتند ، هم فریاد زدند!!!
۶- چه خوب بود اگر ایشان با بزرگواری دست «بهرام توکلی» ( کارگردان فیلم تنگه ی ابوقریب) را بالا می بردند و با خوش رویی این جوان را به واسطه فیلم خوش ساخت و کم نظیرش در حوزه ی دفاع مقدس تشویق می کردند.
۷- ایشان فرمودند با بودجه این فیلم -در طول یکسال -صد نفر سر کار بودند … شما در نظر بگیرید با این بودجه، چند جوان می توانستند فیلم بسازند و چند صد نفر سر کار می رفتند!!؟؟

 

منبع: instagram.com

بازدید کلی ۲۶ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.