ستاره «مرا به نامت صدا بزن» هم دستمزدش را به جنبش مقابله با آزار جنسی اهدا کرد

ستاره «مرا به نامت صدا بزن» هم دستمزدش را به جنبش مقابله با آزار جنسی اهدا کرد

تیموتی شالامی بازیگر جوان امریکایی که این روزها با فیلم «مرا به نامت صدا بزن» به شهرتی بی سابقه دست یافته، دیشب در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد دستمزدی را که بابت بازی در فیلم جدید وودی آلن دریافت کرده به کمپین «تایمز آپ» به منظور مقابله با آزار جنسی اهدا می کند. دیروز هم ربکا هال بازیگر این فیلم وودی آلن تصمیم مشابهی گرفت و آن را اعلام کرد.

شالامی 22 ساله در توضیح این تصمیم نوشته است: «در چند مصاحبه اخیرم از من درباره تصمیم برای همکاری با وودی آلن در تابستان گذشته سوال شد … تنها چیزی که می توانم بگویم این است: من هیچ نفعی از بابت کارم در این فیلم نمی خواهم و به همین خاطر کل دستمزدم را وقف سه سازمان خیریه خواهم کرد.»

شالامی تابستان گذشته در فیلم جدید وودی آلن تحت عنوان «یک روز بارانی در نیویورک» مقابل دوربین رفت. تصمیم این بازیگر نوظهور که در فصل جوایز امسال بارها و بارها از سوی حلقه های مختلف منتقدان و نهادهای صنفی مختلف نامزد دریافت جایزه شده، در پی موجی از رسوایی های اخلاقی هالیوود صورت گرفته است. با حواشی مربوط به اتهامات جنسی هاروی واینستین، بار دیگر نام فیلمسازانی مانند وودی آلن و رومن پولانسکی در گذشته سابقه اتهاماتی مشابه را در پرونده داشتند سر زبان ها افتاد.

در سال 2014، دیلن فارو دختر خوانده آلن با انتشار نامه ای سرگشاده در روزنامه نیویورک تایمز به افشاگری درباره سوءاستفاده های جنسی پدر خوانده اش پرداخت. چند روز پیش هم گرتا گرویگ نویسنده و کارگردان درام کمدی تحسین شده «لیدی برد» که در فیلم «تقدیم به رم با عشق» سابقه همکاری با آلن را داشت اعلام کرد از همکاری با فیلمساز باسابقه هالیوود پشیمان است و اگر آن زمان، به اندازه حالا آگاه بود هرگز تن به چنین ایفای نقش در فیلم آلن نمی داد با این که با فیلم های او بزرگ و خودش امروز تبدیل به کارگردان سینما شده است. «لیدی برد» نخستین فیلم بلند گرویگ است که با تحسین منتقدان در فصل جوایز روبه رو شده است.

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 57 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.