«بازی تاج و تخت» پیشتاز نامزدی در جوایز انجمن کارگردانان امریکا

«بازی تاج و تخت» پیشتاز نامزدی در جوایز انجمن کارگردانان امریکا

سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» محصول شبکه تلویزیونی اچ بی او از سوی انجمن کارگردانان امریکا (DGA) موفق به کسب نامزدی در سه رشته شد. همزمان، «قصه ندیمه» محصول شبکه هولو و «خانم میزل اعجاب انگیز» محصول آمازون نیز موفق به دریافت نامزدی شدند. امی شومر، عزیز انصاری و بری لوینسون و … میز در رشته های مختلف از فیلمنامه نویسی گرفته تا رئالیتی شو و مستند نامزد دریافت جایزه شده اند.

به نوشته ورایتی، «بازی تاج و تخت» باز هم بیش از دیگر سریال های سال، رای دهندگان انجمن کارگردانان را تحت تاثیر قرار داد. این سریال پرهزینه موفق به کسب سه نامزدی از پنج رشته سریال درام شد. جرمی پادسوا برای اپیزود «اژدها و گرگ»، مت شکمن برای «ویرانی های جنگ» و «آلن تیلور» برای اپیزود «آن سوی دیوار» که همگی متعلق به فصل هفتم سریال هستند موفق به کسب نامزدی شده اند.

در کنار سه کارگردان «بازی تاج و تخت»، برادران دافر – مت دافر و راس دافر – نیز برای «دروازه» یکی از قسمت های سریال «چیزهای عجیب تر» نامزد شده اند. دافرها پارسال برای کارگردانی قسمت پایلوت (آزمایشی) «چیزهای عجیب تر» نامزد شده بودند.

در رشته کمدی هم امی شرمن پالادینو خالق و تهیه کننده سریال «خانم میزل» موفق به دریافت نخستین نامزدی کارنامه اش از سوی انجمن کارگردانان شد. او کارگردانی قسمت پایلوت این درام کمدی موفق را به عهده داشته است. کم تر از یک هفته پیش، «خانم میزل» در هفتاد و پنجمین جوایز گلدن گلوب موفق به دریافت جایزه بهترین سریال کمدی و همچنین جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن سریال کمدی (ریچل برازناهان) شد.

سریال «همه کاره و هیچ کاره» محصول نتفلیکس هم موفق به دریافت دو نامزدی شد. عزیز انصاری برای کارگردانی قسمتی از فصل دوم این سریال تحت عنوان «دزد» نامزد اعلام شده است. ملینا ماتسوکاس برای قسمت «شکرگزاری» نامزد دریافت جایزه شده است. دو محصول دیگر اچ بی او تحت عنوان «ویپ / معاون رییس جمهور» و «سیلیکون ولی» هم در همین رشته نامزد شده اند.

در بخش تله فیلم و سریال کوتاه نیز، «بی خدا» محصول نتفلیکس به کارگردانی اسکات فرانک نامزد شده است. بری لوینسون برای «نابغه دروغ ها» محصول اچ بی او نامزد دریافت جایزه شده و همزمان، ژان مارک ولی هم برای دیگر محصول اچ بی او «دروغ های کوچک بزرگ» با دیگر نامزدها رقابت می کند. سپتامبر گذشته، ولی برای کارگردانی این سریال موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان در بخش مینی سریال شد.

مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان امریکا در تاریخ سوم فوریه برگزار می شود.

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 49 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.