دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

گیرمو دل تورو: علاقه‌ای به ساخت فیلم دونالد ترامپ ندارم

گیرمو دل تورو: علاقه‌ای به ساخت فیلم دونالد ترامپ ندارم

گیرمو دل تورو فیلمساز ۵۳ ساله مکزیکی که در مراسم گلدن گلوب شب گذشته جایزه بهترین کارگردان را برای «شکل آب» به خانه برد، اعلام کرد به هیچ وجه قصد ندارد درباره دونالد ترامپ فیلم بسازد. دل تورو که به ساخت فیلم هایی درباره دنیاهای فانتزی و هیولاها معروف است در پشت صحنه مراسم به خبرنگاران گفته بود: «من به انواع مختلف هیولاها علاقه مندم.»

ساخته جدید دل تورو با محوریت یک زن نظافتچی لال پیش می رود که گرفتار عشق مردی دوزیست می شود. عمده تمرکز فیلم بر شخصیتی است که احساس می کند نه تنها به خاطر شغلش نادیده گرفته شده، بلکه چون هیچ صدایی ندارد کسی به او توجه نمی کند.

دل تورو ۵۳ ساله در ادامه سخنرانی اش هنگام دریافت جایزه اخیرش گفت: «مهم ترین نکته در ارتباط با افسانه ها و قصه های پریان این است که آنها برای بیان مسایلی خلق شدند که نمی توان به راحتی بیان شان کرد … همین نکته در مورد تمثیل هم صادق است.»

با این حال، دل تورو تاکید کرد او بر ساخت فیلم های دلخواهش متمرکز است و در این باره توضیح داد: «آدم باید درباره مسایلی فیلم بسازد که از نزدیک لمس شان کرده است، که قادر به درک شان است.»

او همچنین شباهت های میان فیلم اخیرش و «دیو و دلبر» فیلم کلاسیک دیزنی را رد کرد و گفت در «شکل آب» این قهرمان زن نیست که اسیر می شود و سعی می کند دیو را تغییر بدهد. دل تورو اضافه کرد: «فکر نمی کنم مسئله عشق تغییر دادن یا متحول ساختن طرف مقابل باشد، بلکه فهمیدن طرف مقابل است.»

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی ۲۵ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.