یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷

استعفای اجباری هاروی واینستین از انجمن کارگردانان امریکا

استعفای اجباری هاروی واینستین از انجمن کارگردانان امریکا

هاروی واینستین در حالی به تازگی از عضویت در انجمن کارگردانان امریکا استعفا داده که حدود یک ماه پیش نیز، عضویتش در انجمن تهیه کنندگان امریکا برای همیشه لغو شد. سخنگوی انجمن کارگردان ضمن تایید این خبر تاکید کرد تهیه کننده بدنام شده هالیوود خودش شخصا از انجمن کارگردانان استعفا داده است.

به نوشته هالیوود ریپورتر اکتبر گذشته، انجمن کارگردانان جلسه ای فوری تشکیل داد تا موضوع حواشی پیش آمده در رابطه با اتهامات تجاوز و سوءاستفاده جنسی واینستین از بیش از هفتاد زن را به بحث بگذارد. طبق اعلام توماس شلامی رییس این انجمن پرونده ای علیه سینماگر سرشناس هالیوود تشکیل شد.

شلامی با اعلام این خبر گفت: «به عنوان یکی از مردان سینما، مسئولیت دارم نه تنها اعمال دیگران را محکوم کنم بلکه به درون خودم هم نگاهی بیاندازم. از همه می خواهم که همین کار را انجام دهند، تا بلکه بفهمیم از کی چنین چیزهایی در فرهنگ ما جا افتاد و چگونه خودمان هم احتمالا غیرعامدانه و ناخودآگاه در چنین ماجرایی همدستی کرده ایم.»

همزمان، کادیان نوبل بازیگر بریتانیایی شکایت جدیدی را علیه واینستین به دادگاه فدرال تسلیم کرده است. در متن شکایت این بازیگر، واینستین متهم به زیر پا گذاشتن قوانین قاچاق جنسی شده است. نوبل مدعی شده فوریه ۲۰۱۴، واینستین در اتاق هتلی در کن  فرانسه او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

نماینده واینستین هم بلافاصله به این اتهام تازه واکنش نشان داده و گفته تهیه کننده و موسس استودیو مستقل واینستین کمپانی که وادار به کناره گیری از سمتش شده است، مثل تمام این مدت اتهام تهدید و انتقامجویی از زنانی که با درخواست های او مخالفت کرده اند را رد می کند.

نوبل همچنین از باب واینستین برادر هاروی واینستین و واینستین کمپانی به عنوان همدستان تهیه کننده بدنام هالیوود نام برده است.

 

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی ۳۳ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.