چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

جرج کلونی با سریال «تبصره ۲۲» به تلویزیون برمی‌گردد

جرج کلونی با سریال «تبصره ۲۲» به تلویزیون برمی‌گردد

جرج کلونی قرار است به زودی مینی سریال «تبصره ۲۲» را بر اساس رمان هجوآمیز جوزف هلر نویسنده امریکایی کارگردانی کند و خودش هم در نقش یکی از شخصیت های محوری داستان مقابل دوربین برود. نسخه تلویزیونی این رمان معروف که به فارسی هم ترجمه شده، با سرمایه گذاری استودیوی پارامونت تهیه و تولید خواهد شد. امتیاز پخش این سریال شش قسمتی هنوز به هیچ شبکه ای واگذار نشده است. اتفاقات رمان هلر که در ۱۹۶۱ به چاپ رسید در جریان جنگ جهانی دوم در ایتالیا رخ می دهد.

خط اصلی داستان با محوریت شخصیتی به نام کاپیتان جان یوسارین پیش می رود. او خلبان جنگنده نیروی هوایی ارتش امریکاست که یکی از قوانین اداری معروف به تبصره ۲۲ (Catch-22) حسابی خشم اش را برانگیخته است.

به گزارش ورایتی به نقل از منابع آگاه، کلونی ۵۶ ساله قرار است در نقش کلنل کتکارت بازی کند. ضبط این سریال از اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز می شود. گرانت هسلو شریک تهیه کننده کلونی نیز در کارگردانی بخشی از قسمت های سریال مشارکت خواهد داشت. لوک دیویس و دیوید میچاد در نگارش متن سریال شرکت داشته اند.

این اولین حضور کلونی در تلویزیون بعد از اجرای موفقش در سریال «بخش فوریت های پزشکی» (E.R.) است که در اوایل دهه ۱۹۹۰ روی آنتن رفت. ستاره ۵۶ ساله هالیوود برای ایفای نقش در آن سریال نامزد دو جایزه امی و سه جایزه گلدن گلوب شد. از آن زمان به بعد بود که کلونی به یکی از محبوب ترین بازیگران مرد سینما در میان هم نسل های خودش تبدیل شد.

او تاکنون موفق به دریافت هشت نامزدی جایزه اسکار در رشته های مختلف از نویسندگی و کارگردانی گرفته تا بازیگری و تهیه کنندگی شده است. او برای تهیه کنندگی فیلم «آرگو» به همراه بن افلک و هسلو موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شد.

«تبصره ۲۲» پیش از این یک بار در سال ۱۹۷۰ در قالب فیلمی سینمایی روی پرده رفت. آلن آرکین نقش شخصیت یوسارین و مارتین بالسام نقش شخصیت کتکارت را در این فیلم ایفا کرده اند. مایک نیکولز این اقتباسی سینمایی را بر اساس فیلمنامه باک هنری کارگردانی کرده بود.

 

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی ۴۹ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.