چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

دیوید لینچ: درباره فصل چهارم «تویین پیکس» فعلا هیچ حرفی ندارم!

دیوید لینچ: درباره فصل چهارم «تویین پیکس» فعلا هیچ حرفی ندارم!

دیوید لینچ با حضور در جشنواره بین المللی فیلم کمرایمج (Camerimage) که روز گذشته با نمایش دو قسمت نخست فصل جدید «تویین پیکس» همراه بود، با مخاطبان به گفت وگو نشست و درباره طرح هاو روش ها و همچنین منابع الهامش حرف های جالبی بیان کرد.

فیلمساز ۷۱ ساله درباره این که چگونه از پس احیای سریال کالت موفقی که در اوایل دهه ۱۹۹۰ روی آنتن رفت برآمده و به واسطه چه المان هایی بعد از گذشت ۲۵ سال موفق شده با مخاطبان جدید هم ارتباط برقرار کند، گفت: «رویایی در «تویین پیکس» اتفاق می افتد؛ در واقع رویای کوپر ۲۵ سال بعد در آینده رخ می دهد.»

لینچ همچنین اضافه کرد رویایی که شخصیت محوری اش در فضای سوررئال اتاق قرمز رنگ سریال می بیند کاملا اتفاقی بوده: «انگار از ابتدا مقدر بوده است». به گفته فیلمساز پیشرو امریکایی، در جریان ضبط سریال اصلی هیچ کس تصورش را هم نمی کرد دنباله آن روزی ساخته شود و آینده طبق دیالوگی پیش برود که روح لارا پالمر دختر کشته شده داستان به کوپر می گوید: «۲۵ سال دیگه می بینمت.»

کارگردان نامزد اسکار همچنین درباره همکاری بازیگرانی که نزدیک به یک چهارم قرن مسن تر شده اند گفت: «بعضی چیزها قطعا متفاوت شده اند اما بعضی چیزها هم به همان شکل سابق باقی مانده اند.» لینچ درباره بازیگران سریالش که حالا «مثل خانواده» هستند اضافه کرد: «در ظاهر قدری پیرتر شده اند اما خودشان هستند. انگار همین دیروز بوده.»

او در پاسخ به این پرسش که منظورش از این که زمانی گفته بود «تویین پیکس» یک فیلم ۱۸ ساعته است چه بوده گفت: «منظورم این بود که یک فیلم ۱۸ ساعته است. برای من تلویزیون و سینما یکی هستند و هیچ فرقی ندارند.» لینچ توضیح داد: «روایت یک داستان به واسطه تصاویر متحرک و صدا که در نهایت، ۱۸ ساعت زمان برد.»

با این حال، در ادامه نشست لینچ هیچ تمایلی به افشای جزییات درباره آینده سریال و احتمال ساخت فصل چهارم نشان نداد و تاکید کرد در حال حاضر، در این باره هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

لینچ همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قصد ساخت فیلم بلند جدیدی را در سر دارد یا نه، گفت به نظرش تلویزیون «تماشاخانه جدید» مردم است و یادآور شد صفحه کوچک تلویزیون جایگزین سالن های سینما شده که این روزها در قبضه فیلم هایی با بودجه های سنگین و ژانر اکشن هستند.

وقتی یکی از هواداران از او درباره اصطلاح «وحشت لینچ طوری» سوال کرد – پدیده ای که بر اثر آن اشیاء معمولی هولناک به نظر می رسند و اغلب در فیلم ها و سریال های لینچ به چشم می خورد – فیلمساز ۷۱ ساله پاسخ داد: «جوابم همیشه یک چیز است: دکترم گفته به این جور چیزها فکر نکنم.»

منبع:icinema.ir

بازدید کلی ۳۱ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.